وبلاگ

آشنایی با انواع روش‌های تبلیغات دیجیتال (بخش اول)

در دنیای امروز، اکثر مردم شغل دوم مشابهی با یکدیگر دارند. مطمعنا با دیدن این جمله خیلی تعجب کردید اما این مسئله حقیقت دارد که ما در عصری زندگی می‌کنیم که اکثر مردم بیشترین بازه زمانی خود را به جست‌و‌جو در وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی مختلف اختصاص می‌دهند و یا در حال چک‌کردن ایمیل‌های خود هستند بنابراین می‌توان گفت که شغل دوم اکثر مردم اینترنت‌گردی است. از این‌رو درصورتی که شما دارای یک کسب‌و‌کار باشید می‌توانید از این مسئله به نفع خودتان استفاده کنید به‌گونه‌ای که در دنیای مجازی به بازاریابی و تبلیغات درمورد کسب‌و‌کار و محصولات خود بپردازید. در ادامه شما را با تبلیغات دیجیتال و انواع آن آشنا می‌کنیم.

تبلیغات دیجیتال چیست؟

به هر نوع تبلیغی در پلتفرم‌های دیجیتالی مانند وب سایت‌ها، شبکه‌های اجتماعی و ایمیل، تبلیغات دیجیتالی می‌گویند. درواقع وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی این امکان را برای شما فراهم می‌کنند که بتوانید کسب‌و‌کار و محصولات خود را در در دنیای مجازی به تمامی کاربران و مردم معرفی کنید و درنهایت مسیر رشد و موفقیت خود را هموار کنید. درواقع با استفاده از تبلیغات دیجیتال خیلی سریع‌تر بدون هیچ‌گونه محدودیت زمانی و مکانی به راحتی می‌توانید به اهداف خود در دنیای کسب‌و‌کار برسید در حالی که در تبلیغات و بازاریابی سنتی تمامی این مسائل یعنی محدودیت زمانی و مکانی وجود دارد و شاید در مدت زمان طولانی بتوانید به موفقیت در کسب‌و‌کار خود دست پیدا کنید. از طرفی با تبلیغات و بازاریابی سنتی تنها می‌توانید مردمی که در اطراف محل فروشگاه شما ساکن هستند و یا از آن‌جا تردد می‌کنند را به فروشگاه خود جذب کنید و محصولاتتان را به آن‌ها معرفی کنید و از این طریق آن‌ها را به فروش برسانید اما زمانی که فروشگاه و محصولات خود را از طریق روش‌ها و تکنیک‌های دیجیتالی در دنیای مجازی مانند وب سایت‌ها و شبکه‌های اجتماعی تبلیغ می‌کنید یعنی در حال تبلیغ کسب‌و‌کار و محصولاتتان به تمامی دنیا هستید. از این‌رو مردم و کاربران دیگر که تاکنون با کسب‌و‌کار شما آشنایی نداشتند و همچنین محصولات شما را خریداری نکرده بودند نیز با برند و محصولات شما آشنا می‌شوند و از شما خرید می‌کنند درنتیجه میزان فروش محصولات شما به طرز چشم‌گیری افزایش پیدا می‌کند. در ادامه شما را با انواع روش‌‌های تبلیغات دیجیتال آشنا خواهیم کرد.

تبلیغات دیجیتال دارای روش‌ها و تکنیک‌های متفاوتی است که می‌توانید از تمامی آن‌ها برای رشد برند و افزایش فروش محصولاتتان استفاده کنید. این روش‌ها شامل: Influencer Marketing، تبلیغات در اینستاگرام، تبلیغات در تلگرام، تبلیغات Google Ads ، تبلیغات همسان یا Native Ads ، تبلیغات در وب سایت‌ها و تبلیغات ویدیویی می‌باشند. در ادامه هر یک از این روش‌های تبلیغات دیجیتال را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

  • Influencer Marketing

Influencer Marketing به این معنا است که شما تبلیغات دیجیتال خود را به صورت مستقیم به مشتریان و کاربرانتان نشان ندهید بلکه تبلیغات کسب‌و‌کار و محصولات خود را به دست یکسری از افراد مشهور و مطرح در شبکه‌های اجتماعی بدهید تا آن‌ها کسب‌و‌کار و محصولات شما را تبلیغ کنند و مردم از طریق آن‌ افراد که در بینشان محبوب و مشهور هستند با برند و محصولات شما آشنایی پیدا کنند و از این‌رو محصولات شما را خریداری کنند و میزان فروش شما را افزایش دهند. برای مثال افرادی در شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند که به دلیل اینکه در بین کاربران معروف هستند و دارای تعداد فالورهای زیادی هستند از شما سفارشی جهت تبلیغ محصولاتتان را می‌پذیرند و با درست کردن یک ویدیو طنز و قرار دادن محصول شما در آن ویدیو، آن را به فالورهای خود معرفی می‌کنند و درواقع با ساخت یک ویدیو طنز یا گرفتن استوری و قرار دادن آن در اینستاگرام به تبلیغ محصولات و برند شما می‌پردازند. به این نوع تبلیغ Influencer Marketing می‌گویند. البته باید اشاره کنیم که این روش، جدیدترین روش تبلیغات دیجیتال است که با استقبال بسیار زیاد کاربران شبکه اجتماعی اینستاگرام روبه‌رو شده است. بنابراین مطمئن باشید که با سپردن تبلیغ محصول خود به دست افرادی که در اینستاگرام دارای طرفداران زیادی هستند و در این زمینه تخصص دارند به‌گونه‌ای که برای تبلیغ محصول شما یک ویدیو طنز بسازند این تبلیغ همیشه در خاطر مردم و کاربران اینستاگرام باقی می‌ماند و درنهایت فروش محصولات شما را افزایش خواهد داد.

  • تبلیغات در اینستاگرام

توجه کنید که تبلیغات در شبکه اجتماعی اینستاگرام تنها به Influencer Marketing که در بالا به طور کامل به آن اشاره کردیم، محدود نمی‌شود. چراکه شما می‌توانید یک پیج و یا یک صفحه در این شبکه با ساختن حساب کاربری ایجاد کنید و در آن هر یک از محصولات خود را در یک پست قرار دهید تا کاربران اینستاگرام و همچنین فالورهای شما محصولاتتان را از این تغییر ببینند حتی می‌توانید از تمامی خدماتی که در برند خود ارائه می‌دهید استوری بگذارید تا فالورهای شما بیشتر با تمامی خدماتی که شما ارائه می‌دهید آشنا شوند. پس از اینکه کاربران این شبکه اجتماعی محصولات و خدمات شما را در پیجتان مشاهده می‌کنند می‌توانند به راحتی از طریق دایرکت این شبکه اجتماعی به شما پیام دهند و محصولات موردنیاز خود را به شما سفارش دهند و یا از طریق دایرکت با شما در ارتباط باشند.

 

 

 

 

 

 

FAQ Powered by iProDev