وبلاگ

آشنایی با انواع روش‌های تبلیغات دیجیتال (بخش سوم)

در مقالات قبلی به برخی از روش‌های تبلیغات دیجیتال شامل: Influencer Marketing، تبلیغات در اینستاگرام و تبلیغات همسان یا Native Ads پرداختیم. اما در ادامه این مقاله قصد داریم به بررسی سایر روش‌های تبلیغات دیجیتال مانند تبلیغات ویدئویی و تبلیغات در وب اشاره کنیم.

  • تبلیغات ویدئویی

تبلیغات ویدئویی نیازی به تعریف ندارد چراکه بارها و بارها انواع مختلف تبلیغات دیجیتال را در شبکه‌های اجتماعی مختلف و یا وب سایت‌ها و اپلیکیشن‌ها دیده‌اید. اما بهتر است با نقش گسترده‌ای که این تبلیغات در دنیای دیجیتال دارد آشنا شوید. درواقع یکی از روش‌های تبلیغات دیجیتالی که حرف اول را در دنیای دیجیتال می‌زند و درواقع یکی از اصول اساسی تبلیغات دیجیتالی به حساب می‌آید، تبلیغات ویدئویی است. اما چطور می‌توان این حرف را اثبات کرد؟ براساس تمامی تحقیقاتی که در زمینه تبلیغات ویدئویی و میزان محبوبیت کاربران در این نوع تبلیغات دیجیتالی مورد بررسی قرار گرفته است، ۷۰ درصد از کاربران در شبکه‌های اجتماعی و وب سایت‌ها ویدئوهای تبلیغاتی در خصوص برندها و به‌ویژه محصولات را با سایر کاربران به اشتراک می‌گذارند، ۷۲ درصد از برندها و کسب‌و‌کارهای مختلف با استفاده از تبلیغات ویدئویی توانسته‌اند مسیر موفقیت و رشد خود را به صورت چشم‌گیری بهبود بخشند و از این طریق به افزایش فروش محصولات خود بپردازند و علاوه‌بر تمامی این‌ها ۵۲ درصد از کاربران شبکه‎‌های اجتماعی و وب سایت‌ها با دیدن تبلیغات ویدئویی به خرید محصولات آن برند به صورت آنلاین اطمینان می‌کنند.

ویدئویی 300x182 - آشنایی با انواع روش‌های تبلیغات دیجیتال (بخش سوم)

باوجود به تمامی این دلایل و آمار و ارقامی که در زمینه میزان محبوبیت و توجه کاربران دنیای دیجیتال به تبلیغات ویدئویی مورد بررسی قرار دادیم، می‌توانیم نتیجه بگیریم که با تبلیغات ویدئویی در دنیای دیجیتال تا چه میزان می‌توانید در کسب‌و‌کار خود موفقی باشید و همچنین تا چه اندازه می‌توانید به افزایش فروش محصولات خود بپردازید. شما با تبلیغات ویدئویی و قرار دادن آن در شبکه‌های اجتماعی و یا وب سایت‌ها کاری می‌کنید تا ۷۰ درصد از کل کاربرانی که تبلیغات ویدئویی شما را مشاهده کرده‌اند درصورت جذاب بودن آن، آن را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند و موجب شوند تا ویدئوی تبلیغاتی شما توسط تعداد کاربران زیادی دیده شود علاوه‌بر این شما با استفاده از تبلیغات ویدئویی می‌توانید ۷۲ درصد کسب‌و‌کار خود را بهبود دهید و اطمینان ۵۲ درصد از کاربران را به خرید محصولات متعدد از شما به صورت آنلاین جلب کنید. شما می‌توانید از روش‌های متعددی برای انتشار تبلیغات ویدئویی خود استفاده کنید به‌گونه‌ای که می‌توانید تبلیغات ویدئویی خود را در پلتفرم‌های نمایش ویدئو که دارای دنبال‌کننده‌ها و کاربران زیادی می‌باشند مانند آپارات و یوتیوب قرار دهید تا توسط کاربران زیادی دیده شود.

  • تبلیغات در وب سایت

امروزه کمتر کسب‌و‌کار و یا برندی را می‌توانید پیدا کنید که دارای وب سایت نباشد اما تنها داشتن یک وب سایت کافی نیست چراکه باید از متدها و تکنیک‌های متعددی در آن استفاده کنید تا بتوانید رتبه سئو و یا بهینه‌سازی آن را افزایش دهید تا درنهایت وب سایت شما در لینک‌های اول در صفحه اول موتور جستجو قرار بگیرد و توسط کاربران دیده شود. اما سئو چیست؟ درواقع به مجموعه‌ای از ترفندها و تکنیک‌ها که برای افزایش رتبه وب سایت و تعداد کاربران و بازدید‌ها در آن انجام می‌شود، سئو گفته می‌شود. سئو شامل چندین نوع مانند: سئو کلاه سفید، کلاه خاکستری، کلاه سیاه، درون صفحه‌ای و برون صفحه‌ای می‌باشد. که هر یک از این انواع سئو دارای تعریف خاصی هستند که در مقاله‌ای دیگری به آن‌ها اشاره خواهیم کرد. بنابراین نتیجه می‌گیریم که خود وب سایت نوعی از تبلیغات دیجیتال است که برای قرار دادن سایر اجزای تبلیغات دیجیتالی مانند بنر و ویدئوی دیجیتالی در آن ابتدا باید رتبه سئو آن را افزایش دهید تا در لینک‌های ابتدایی در موتور جستجو قرار بگیرد و سپس توسط کاربرانی که بر روی لینک وب سایت کلیک می‌کنند و وارد آن می‌شود دیده شود.

ویژگی‌ جالبی که در زمینه تبلیغات دیجیتال از طریق وب سایت وجود دارد این است که نه‌تنها خود وب سایت یکی از ابزارهای اصلی تبلیغات دیجیتال است بلکه پلتفرم و زمینه‌ای را فراهم می‌کند تا بتوان سایر ابزارهای تبلیغات دیجیتال را در آن قرار داد. برای مثال می‌توان تبلیغات ویدئویی و همچنین تبلیغات بنری را در وب سایت قرار داد و همانطور که اشاره کردیم می‌توانید از تبلیغات همسان و یا Native Ads نیز در آن استفاده کنید. و به قول معروف با یک تیر چند نشان بزنید به‌گونه‌ای که هم با داشتن وب سایت در دنیای وب توسط کاربران و افراد مختلف دیده شوید و هم اینکه از انواع تبلیغات دیجیتال در آن استفاده کنید. لازم است تاکید کنیم که یکی از بهترین روش‌های تبلیغات دیجیتال که می‌توانید از آن در وب سایت خود استفاده کنید تبلیغات بنری می‌باشد چراکه در سال ۲۰۱۷ براساس تحقیقاتی که بر روی تبلیغات بنری انجام شده است تنها ۱۰۰ میلیارد تومان برای این نوع تبلیغات هزینه می‌شود چراکه این نوع تبلیغات دارای میزان تاثیرگذاری بالایی بر روی کاربران می‌باشد که می‌توانید از آن برای رشد و ارتقاء کسب‌و‌کار خود استفاده کنید.