وبلاگ

بخش اول چگونه بودجه بازاریابی رسانه اجتماعی را تنظیم کنیم ؟

چگونه بودجه بازاریابی رسانه اجتماعی را تنظیم کنیم و اختصاص بدهیم ؟

در این مقاله که در پنج بخش تنظیم شده است چگونگی تنظیم بودجه بازاریابی رسانه اجتماعی بصورت دقیق بررسی شده ونقش عوامل مختلف بررسی می‌گردد.

یک مقاله که در سال ۲۰۱۱ ما را شوکه کرد این است که در آن گفته شد که داده­‌هایی که در هر روز در معرض دید هر شخص قرار می­‌گیرد معادل با ۱۷۴ روزنامه از اطلاعات در یک روز است. ­

امروز با اینترنت اشیاء و حتی استفاده گسترده تر از تلفن­‌های موبایل این عدد می­‌تواند بیش­تر باشد. چرا باید این برای شما مهم باشد. خب، این به این معنی است که توجه کاربران در پایین‌­ترین حد خود قرار دارد که می­‌تواند بر عکس العمل و مشغولیت آن­ها وقتی که موضوع تبلیغات است، تاثیر بگذارد.

اگرچه کاملا واضح است که درهم ریختگی بازاریابی اصلا آسان نیست و نیازمند تحقیقات، برنامه ­ریزی ماهرانه، دانستن هزینه‌­ها و محاسبه کردن بازگشت سرمایه (ROI) است. هیچ یک از این­ها بدون بودجه بندی مناسب و سرمایه­ گذاری امکان پذیر نیست.

بازاریابی رسانه اجتماعی
بازاریابی رسانه اجتماعی

ارزیابی عملکرد گذشته برای بازاریابی رسانه اجتماعی

برای برنامه ­ریزی برای آینده، باید موفقیت‌­ها و شکست‌­های گذشته را ارزیابی کنید. به همین دلیل است که باید گزارش‌­ها و آنالیزهای گذشته را بررسی کنید. این به فهم این که چگونه سرمایه­ گذاری بر روی عملکرد تاثیر گذاشته است، کمک خواهد کرد.

اگر نتایج مطابق بود یا حتی بیش­تر از حد انتظار بود، شما می ­توانید روش مشابهی را برای این سال تکرار کنید (با مطابقت با مد دیجتال روز).

اگر استراتژی پیشین شما مطابق انتظارتان نبود، تحقیق بیش­تری انجام بدهید تا دلیل آن را متوجه شوید.

چرا هدف گیری خیلی دقیق نبود؟ آیا محتوا برای بینندگان به حد کافی نبود؟ آیا کم سرمایه گذاری کردید؟ وقتی دلیل را متوجه شدید، استراتژی خود را تنظیم کنید و مطابق آن بودجه بندی را انجام دهید.

میزان خرج کردن هر فرد چه قدر است؟

آخرین مقاله CMO نشان می­دهد که تجار در حال حاضر حدود ۱۲ درصد از بودجه بازاریابی کلی خود رابه عنوان بازاریابی رسانه اجتماعی خرج می­‌کنند.

که این موضوع در مقایسه با سال گذشته یعنی ۲۰۰۹ وقتی که تحقیق انجام شد، رشد ۳٫۵ درصدی را داشته است. این افزایش ادامه خواهد داشت و به ۲۰٫۵ درصد بودجه بازاریابی در طول دوره پنج ساله خواهد رسید.

روش اختصاص دادن بودجه کاملا به بینندگان هدف شما و استراتژی آنلاین شما بستگی دارد.

یک قسمتی از آن می‌­تواند برای بازاریابی محتوا باشد، بخشی از آن برای تجهیزات بصری (عکس­‌ها، ویدئوها، GIFها و …) بخشی از تبلیغات پرداخت شود.

البته مکان شما در بازاریابی یک فاکتور مهم در بودجه است. اگه تازه شروع کرده‌­اید، نیاز دارید که بیش­تر در مورد بودجه فکر کنید. برای استارت آپ­‌ها سخت است که مقدار زیادی را برای بازاریابی اختصاص دهند، ولی این مورد ضروری است.

برخی از منابع مالی که شما می­‌توانید راجع به آن­ها فکر کنید، سرمایه­‌گذارها، وام‌­های بانکی، رهن بانکی، وام کوتاه مدت و کارت­های بانکی تجارتی هستند.

مقاله بودجه بازاریابی رسانه اجتماعی در پنج قسمت تنظیم شده که شما می‌توانید با کلیک بر روی اینجا ادامه مقاله را مشاهده کنید.