وبلاگ

بخش چهارم، چگونه بودجه بازاریابی رسانه اجتماعی را تنظیم کنیم ؟

بازاریابی رویداد در حال افزایش است و برای این که یک کار تجاری بتواند در این روزها موفق باشد، باید یک استراتژی بازاریابی خوبی را داشته باشد.برای این کار شما نیاز به یک بخش کامل از استراتژی بازاریابی دارید تا بازاریابی بصورت درست انجام شود در این جا چهار دلیل از ۸ دلیل خوب برای آن آمده است:

بازاریابی
بازاریابی
  1. قطع کردن در هم ریختگی

رویدادها یک فرصتی را برای شما به وجود می­‌آورند تا برهم ریختگی را از بین ببرید. امروزه مصرف کنندگان وقتی که در حال جست و جو برای یک محصول خاص هستند دارای انتخاب­‌های زیادی هستند باعث می‌­شود که این کار برای شما آسان نباشد.

به خاطر رویدادها، شما می­‌توانید بحث­‌های رو در رویی را با مشتریان احتمالی خود داشته باشید که باعث می­‌شود که آن ارتباط را خیلی شخصی­‌تر و صمیمی­‌تر کنید. و به یاد بیاورید که این که بازاریابی دیجیتال نمی‌­تواند انجام دهد.

  1. ساختن آگاهی برند

برند شما یکی از با ارزش­ترین سرمایه­‌هاست. تجارت شما دارای برندی است که محصولاتش را ترویج می­‌کند. بنابراین یک برند شناخته شده که به خوبی تعریف شده است چیزی است که هر تجارت بلندپروازی نیاز دارد که داشته باشد. و بله این ضروری است که به صورت آنلاین معرفی شود اما این را بدانید که استفاده کردن از تکنولوژی برای شناخته شدن تجارتتان در آن­جا تنها راه نیست.

رویدادها به عنوان یک فرصت مناسب برای افزایش دادن پتانسیل شما برای متصل کردن به بینندگانتان عمل خواهند کرد. به آن­ها یک تجربه شخصی سازی شده و immersive درمیان رویدادها خواهد داد.

  1. فروش و بازاریابی

هر تجارتی نیاز دارد تا بفروشد تا پیشرفت کند و بازاریابی آنجاست تا محصولات/سرویس­‌هایش را با هدف فروش آن­ها ارتقا بدهد. خب، رویدادها این کار را انجام خواهد داد اگرچه شرکت شما مبتنی بر B2C یا B2B است. بدانید که شخصا در آن­جا بودن یک شانس را برای به دست آوردن احترام می­دهد و می­‌توانید خودتان را به عنوان یک فرد واقع بین معرفی کنید، درست همان طور که مشتریان شما هستند.

این واقعا بر روی سرعت تبدیل تاثیر می­‌گذارد، مردم می‌­توانند از شما در مورد چیزهایی که در آن زمان و بعدا ارائه می­‌کنید بپرسید. فقط به یاد بیاورید تا کارمندان خود را در هر رویداد آموزش دهید. این نیاز دارد تا یک قسمتی از استراتژی بازاریابی شما باشد. این جایی است که می‌­توانید معامله خودتان را تمام کنید.

  1. تولید راهنما

خب اگر یک پیش بینی فورا تبدیل نشد، چی؟ شما باید بدانید که این امکان دارد که بعدا این اتفاق بیفتد. اما فراموش نکنید که پیش­بینی­تان (یک راهنمایی) را به پایگاه داده اضافه کنید. این راهی است که پیش‌­بینی شما می­‌تواند یک راهنمایی بشود که می‌­توانید در حین فرآیند فروش آن را پرورش بدهید.

رویدادها برای تولید راهنمایی خوب هستند به این دلیل که شما می‌­توانید اطلاعات مورد نیاز از چشم­اندازتان را در اتاقتان دریافت کنید. یک شخص به یک مسابقه که در رویدادتان/ اتاقتان سازماندهی شده است وارد می‌­شود و نیاز دارد که آدرس ایمیل خودتان را رها کنید. این جا است که آن می‌­تواند یک راهنمایی باشد. از آن اطلاعات استفاده کنید تا یک رابطه بسازید که منجر به فروش آینده می­‌گردد.

ادامه دارد…

FAQ Powered by iProDev