وبلاگ

بخش سوم، چگونه بودجه بازاریابی رسانه اجتماعی را تنظیم کنیم ؟

بخش سوم چگونه بودجه بازاریابی رسانه اجتماعی را تنظیم کنیم ؟

وقتی که یک تاجر می‌­تواند بودجه بازاریابی رسانه اجتماعی خود را اختصاص دهد پنج دسته اصلی وجود دارد که می‌توان بصورت خلاصه به آنها اشاره کرد:

  1. خلق موقعیت در بودجه بازاریابی : این قسمت زمانی را که کارمندان داخل خانه برای نوشتن، خلق کردن، طراحی کردن محتوا اختصاص می­‌دهند را به علاوه هزینه­‌های ثابت همانند تولید ویدئو و تصاویر سهام است.حقوق کارمندان داخل خانه معمولا ساعتی پرداخت می‌­شود در حالی که به freelancerها پروژه­ای پرداخت می‌­شود.
  2. تبلیغ کردن اجتماعی پرداخت شده: تبلیغات کمک کننده یا محلی با یک تقویم محتوا می‌­تواند تخمین زده شود. تنظیمات محدوده هر روز به شما کمک می­‌کند تا تصویر بهتری را از خرج کرد خود داشته باشید.
  3. اشتغال اجتماعی و بودجه بازاریابی : این شامل هزینه پاسخگویی کارمندان و عکس العمل نشان دادن به مشتریان فیسبوک است.
  4. ابزارها/ نرم افزار: مانیتورینگ رسانه اجتماعی، اتوماسیون، و خدمات نرم افزاری است که رایگان نیست. بهتر است این بخش را به مانیتور کردن، برنامه ریزی کردن، تنظیم کردن، تحقیق کردن و اتوماسیون اختصاص بدهیم تا تصویر بهتری را بدست بیاوریم.
  5. ترویج/ مسابقه بودجه بازاریابی: این­ها هزینه­‌هایی برای پاداش، تخفیف و پیشنهادهای ویژه هستند که معمولا توسط پلتفرم­‌های رسانه‌­های اجتماعی و تبلیغات ارائه می­‌شود. تنظیمات و اختصاص دادن بودجه رسانه اجتماعی در این شرایط یک چالش برای استارت آپ­‌ها و تجارت­‌هایی که تاسیس شده‌­اند، می‌­باشد. مساله این است که هیچ الگوی واضحی برای عمل کردن نداریم زیرا هر فردی دارای اهداف و پیش­نیازهای خودش است.اگرچه، این مقاله می­‌تواند به عنوان یک چهارچوب باشد که می­‌توانید آن را تغییر دهید یا براساس نیاز و هدف خودتان را مطابقت دهید.
بودجه بازاریابی
بودجه بازاریابی

دلیل این که چرا رویدادها برای استراتژی بازاریابی B2B شما مهم هستند، چیست؟

زمان عوض شده است و به نظر می­رسد که تمامی صنایع دچار بیماری تغییرشکل دادن بازی شده­اند. برای هر موسس شرکت جاه طلب، آن تمایل­ها نشانه واضحی هستند که خدمات نیاز دارند تا دوباره تنظیم شوند و تغییر یابند تا بهتر بشوند.

FAQ Powered by iProDev