وبلاگ

تبلیغات دیجیتال چیست و چه مزایایی دارد؟ (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم تبلیغات دیجیتال دارای مزایای زیادی نسبت به تبلیغات و بازاریابی سنتی می‌باشد که برخی از این مزایا که در بخش اول این مقاله به آن‌ها اشاره کردیم شامل: عدم وجود محدودیت زمانی و مکانی، اشتراک‌گذاری با سرعت بالا و به‌روزرسانی اطلاعات می‌باشد. از این‌رو به‌روزترین روش برای تبلیغات و بازاریابی در دنیای امروز تبلیغات دیجیتال می‌باشد. در ادامه این مقاله به سایر مزیت‌های تبلیغات دیجیتال اشاره خواهیم کرد.

  • رسیدن به موفقیت با سرعت بیشتر

همانطور که در مقاله قبلی اشاره کردیم، تبلیغات و بازاریابی دیجیتال در دنیای امروز حرف اول را می‌زند و با استفاده از روش‌های متعددی که در این زمینه وجود دارد می‌توانید سریع‌تر بدرخشید. یکی از تکنیک‌ها و قابلیت‌هایی که تبلیغات دیجیتال دارد و می‌توانید از آن برای درخشیدن در دنیای مجازی و درنهایت افزایش فروش خود استفاده کنید، دادن ایده‌های خلاقانه است. امروزه نه‌تنها مردم توجه آنچنان زیادی به بازاریابی سنتی و استفاده از تبلیغات سنتی نمی‌کنند و بیشترین زمان خود را در دنیای مجازی در حال گشت‌و‌گذار و جستجو هستند و بیشتر از تبلیغات دیجیتال استفاده می‌کنند عاشق ایده‌های خلاقانه‌ای هستند که در تبلیغات دیجیتال مطرح شود و از آن‌جایی که امروزه صاحبین بسیاری از کسب‌‌و‌کارها به تبلیغات دیجیتال روی آورده‌اند و درحال تبلیغات محصول خود در دنیای دیجیتال به شکل‌‌ها و روش‌های مختلفی هستند، علاقه دارند تا ایده‌های خلاقانه در تبلیغات دیجیتال ببینند. برای مثال یکی از ایده‌های خلاقانه‌ای که می‌توان از آن در تبلیغات دیجیتال به ویژه در وب سایت‌ها استفاده کرد استفاده از روش موشن گرافیک است. مطمعنا برایتان سوال پیش آمده است که موشن گرافیک چیست؟ درواقع موشن گرافیک از دو واژه موشن و گرافیک یعنی حرکت و گرافیک تشکیل شده است. درواقع به مجموعه‌ای از تصاویر متحرک که بر روی آن‌ها صداگذاری انجام می‌شود، موشن گرافیک می‌گویند. موشن گرافیک شباهت زیادی به انیمیشن دارد به‌گونه‌ای که برخی از کاربران به اشتباه فکر می‌کنند منظور از موشن گرافیک همان انیمیشن است درصورتی که اینچنین نیست. شاید موشن گرافیک و انیمیشن از نظر ظاهری به یکدیگر شباهت داشته باشند اما انیمیشن تصاویر متحرکی است که بر روی آن صداگذاری انجام شده است اما حالت داستانی دارد به‌گونه‌ای که آغازی روشن و همچنین پایان روشنی دارد. اما موشن گرافیک تصاویر متحرکی است که بر روی آن‌ها صداگذاری انجام شده است ولی یک داستان مشخص در آن وجود ندارد و بیشتر به شخصیت‌ها و یا اشیاء می‌پردازد. از این‌رو موشن گرافیک و انیمیشن با وجود شباهتی که با یکدیگر دارند، با یکدیگر متفاوت هستند. در کل موشن گرافیک روش خلاقانه‌ای است که می‌توانید از آن در تبلیغات دیجیتال استفاده کنید و کاربران زیادی را به کسب‌و‌کار خود جذب کنید چراکه از لحاظ روانشناسی موشن گرافیک و انیمیشن که می‌توان از آن‌ها برای ساخت تیزر تبلیغاتی استفاده کرد دارای تصاویر متحرک هستند و این تصاویر می‌توانند مدت زمان بیشتری ذهن کاربران را به خود درگیر کنند. درنتیجه با استفاده از تبلیغات دیجیتال برخلاف تبلیغات سنتی می‌توانید از ایده‌های خلاقانه استفاده کنید و خیلی سریع‌تر بدرخشید و فروش محصولات خود را افزایش دهید.

  • صرفه‌جویی در زمان

با تبلیغات دیجیتال می‌توان در زمان صرفه‌جویی کرد درصورتی که چنین مزیتی در تبلیغات و بازاریابی سنتی وجود ندارد. به‌گونه‌ای که با تبلیغات دیجیتال تنها در عرض یک الی دو ساعت می‌توان یک تیزر تبلیغاتی، کاتالوگ و … درست کرد و آن در شبکه‌های اجتماعی مختلف و همچنین وب سایت‌‌های پربازدید قرار داد تا کاربران زیادی در مدت زمان خیلی کمی آن را مشاهده کنند و در کمترین زمان ممکن در دنیای دیجیتال مطرح شوید و از این طریق فروش محصولات خود را افزایش دهید. اما در تبلیغات و بازاریابی سنتی چنین سرعتی در دیده شدن و مطرح شدن بین کاربران و مردم وجود ندارد.

  • ارتباط آسان‌تر با مشتریان

زمانی که شما از تبلیغات و یا بازاریابی دیجیتال برای تبلیغات کسب‌و‌کار و یا برند خود استفاده می‌کنید از طریق تمامی روش‌ها و تکنیک‌های بازاریابی دیجیتال می‌توانید برای ارتباط با مشتریان خود بدون هیچ‌گونه محدودیت زمانی و مکانی و در کمترین سرعت با مشتریان خود در ارتباط باشید. برای مثال شما می‌توانید از طریق بخش ارتباط با ما که مشتریانتان نظرات خود را در آن قسمت ثبت می‌کنند با آن‌ها ارتباط داشته باشید و یا از طریق ساخت یک کانال در پیام‌رسان تلگرام، محصولات خود را به نمایش بگذارید و یا در شبکه‌های اجتماعی مانند اینستاگرام که کاربران زیادی در آن حضور دارند و یا در یوتیوب، فیسبوک و لینکدین به راحتی در کمترین زمان ممکن با مشتریان خود در ارتباط باشید. درصورتی که در بازاریابی سنتی تنها می‌توانید از طریق برقراری تماس تلفنی با مشتریان خود در ارتباط باشید که این روش هم هزینه‌بر است و هم اینکه با محدودیت زمانی روبه‌رو خواهید بود.

  • استفاده از نظرات مشتریان

همانطور که می‌دانید یکی از راه‌ها و تکنیک‌هایی که باید از آن برای بهبود کسب‌و‌کار خود استفاده کنید تا زودتر به نتیجه برسید این است که از نظرات مشتریانتان نسبت به کسب‌و‌کار و محصولاتتان بهره‌مند شوید تا با مزایا و معایب محصولات و خدماتی که ارائه می‌دهید آشنا شوید و بتوانید با برطرف کردن عیب‌های محصولات و برند خود زودتر به موفقیت برسید. با استفاده از روش‌های تبلیغات دیجیتال می‌توانید به راحتی از طریق وب سایت و شبکه‌های اجتماعی با مشتریان خود در ارتباط باشید و از نظرات آن‌ها استفاده کنید درصورتی که چنین امکانی در بازاریابی سنتی وجود ندارد.

 

FAQ Powered by iProDev