وبلاگ

تبلیغات همسان و انواع آن (بخش دوم)

در بخش اول از این مقاله به بررسی کامل تبلیغات همسان پرداختیم و همانطور که اشاره کردیم این تبلیغات نوعی از تبلیغات دیجیتال به‌شمار می‌آید که می‌تواند کاربران زیادی را به خودش جذب کند و درنهایت موجب شود تا کسب‌و‌کار، محصولات و خدمات شما با سرعت بیشتری در دنیای دیجیتال به کاربران معرفی شوند و با سرعت بیشتری در کسب‌و‌کار خود بدرخشید و دیده شوید. از این‌رو قصد داریم در ادامه این مقاله به بررسی انواع تبلیغات همسان اشاره کنیم تا با این روش از تبلیغات دیجیتال و همچنین تکنیک‌ها و متدهای استفاده از آن بهتر و بیشتر آشنا شوید.

انواع تبلیغات همسان

تبلیغات همسان در دو نوع کلی، محتوای حمایت ‌شده و پیشنهاد‌شده مطرح شده است. در ادامه هر یک از این روش‌های تبلیغات همسان را بررسی می‌کنیم.

  • محتوای حمایت‌شده

خیلی راحت می‌توانید از عنوان این روش از تبلیغات همسان متوجه شوید مفهوم آن چیست. گاهی‌اوقات چنین شرایطی برای شما پیش می‌آید که تازه وب سایتتان را راه‌اندازی کرده‌اید و آنقدر رتبه آن بالا نیست که اگر تبلیغات همسان خود را در آن قرار دهید دیده شود و بتوانید در مدت زمان کوتاهی نتیجه خوبی بگیرید و یا اینکه علاقه‌ دارید یک بنر تبلیغاتی طراحی کنید اما خودتان وب سایتی ندارید که آن بنر تبلیغاتی را در آن قرار دهید تا دیده شود بنابراین در چنین شرایطی چطور می‌توانید از تبلیغات همسان استفاده کنید؟ شما باید به دنبال وب سایت‌هایی باشید که موضوع آن‌ها متناسب با موضوع بنری که شما طراحی کرده‌اید باشد و مهم‌تر از همه اینکه دارای تعداد کاربران و همچنین بازدیدهای زیادی باشد به‌گونه‌ای که اکثر مردم آن را بشناسند مانند برخی از وب‌سایت‌ها که اسمشان از دهان مردم نمی‌افتد مثل: دیجی‌کالا، زومیت، چطور و … . سپس از آن‌ها بخواهید بنر شما را در وب سایت خود قرار دهند. به این روش از تبلیغات همسان، محتوای حتمایت‌شده گفته می‌شود. البته باید اشاره کنیم که این روش از تبلیغات همسان برای بیشتر برای کسب‌و‌کارها و برندهای بزرگ انجام می‌گیرد البته کسب‌و‌کارهای کوچک نیز می‌توانند از این روش برای رشد و ترقی استفاده کنند اما در این روش بیشترین نتیجه را کسب‌و‌کارهای بزرگ می‌گیرند.

1416735651digikala3 300x200 - تبلیغات همسان و انواع آن (بخش دوم)

  • محتوای پیشنهاد‌شده

دومین نوع از تبلیغات همسان، محتوای پیشنهاد شده می‌باشد. مطمعنا بخش مطالب پیشنهادی را در وب سایت‌های زیادی مشاهده کرده‌اید. تبلیغات همسان می‌تواند در بخش مطالب پیشنهادی نیز قرار بگیرد و این مسئله نشان می‌دهد که تنها بنر دیجیتالی جزء تبلیغات همسان به‌شمار نمی‌رود بلکه ابزارهای زیادی هستند که جزء تبلیغات همسان محسوب می‌شوند. از این‌رو درصورتی که شما در کار فروش کیف و کفش باشید و عنوان  “بهترین کیف و کفش را از ما خریداری کنید” را برای تبلیغات همسان خود در نظر بگیرید و آن را در یکی از وب سایت‌های پربازدید قرار دهید، این عنوان در بخش مطالب پیشنهادی آن وب سایت قرار می‌گیرد تا کاربر با مشاهده آن بر روی آن کلیک کرده و وارد وب سایت شما شود. به این روش از تبلیغات همسان محتوای پیشنهاد شده می‌گویند. بنابراین تبلیغات همسان دارای ابزارهای مختلفی است و تنها محدود به طراحی بنر نمی‌شود.

حالا که به خوبی با تبلیغات همسان و انواع روش‌های بکارگیری آن آشنا شدید بهتر است از خودتان بپرسید که چرا و به چه دلیل بهتر است که از این نوع تبلیغات دیجیتال برای تبلیغ کسب‌و‌کار و یا محصولات و خدمات خود استفاده کنید؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که تبلیغات دیجیتال دارای انواع متعددی می‌باشد که هر یک دارای یک میزان محبوبیتی در بین کاربران وب و یا دیجیتال هستند اما می‌توان گفت تبلیغات همسان نیز دارای محبوبیت خاصی در بین کاربران دیجیتال است به‌گونه‌ای که براساس برآوردها و تحقیقات انجام شده در این زمینه کاربران ۲۵ درصد بیشتر بر روی تبلیغات همسان نسبت به سایر تبلیغات‌ها کلیک می‌کنند و از آن دیدن می‌کنند. بنابراین در پاسخ به سوالی که چرا باید از تبلیغات همسان استفاده کنیم درحالی که می‌توانیم از سایر روش‌های تبلیغات دیجیتال استفاده کنیم باید بگوییم که تبلیغات همسان بیشتر توسط کاربران دیده می‌شود بنابراین بهتر است برای تبلیغات کسب‌و‌کار و محصولات یا حتی خدماتی که ارائه می‌دهید بهترین ابزار را انتخاب کنید تا مدت زمانی که قرار است طی کنید تا به یک موفقیت چشم‌گیر دست پیدا کنید کاهش پیدا کند و بتوانید سریع‌تر بدرخشید. در ادامه به برخی از سوالات در زمینه تبلیغات همسان پاسخ خواهیم داد.

index 300x148 - تبلیغات همسان و انواع آن (بخش دوم)

آیا تبلیغات همسان همیشه به شکل محتوا ارائه می‌گردد؟

این تصور که بین تبلیغات همسان و تبلیغات محتوا هیچ تفاوتی قائل نشوید کاملا اشتباه است چراکه تبلیغات همسان همان تبلیغات محتوا نیست و این دو کاملا از یکدیگر مجزا و متمایز هستند. چراکه تبلیغات و یا بازاریابی محتوا نوعی پیام بازاریابی برای فروش محصولات و همچنین معرفی برند و کسب‌و‌کار است درصورتی که تبلیغات همسان به‌گونه‌ای می‌باشد که بین آن تبلیغ با وب سایت و یا اپلیکیشنی که در آن قرار گرفته است یکپارچگی و تناسب قرار دارد.

تبلیغات همسان امکان قرارگیری بر روی چند پلتفرم را دارد؟

برخی از کاربران با خود فکر می‌کنند که حتما باید یک وب سایت داشته باشند تا تبلیغات همسان خود را در آن قرار دهند و یا حتما لازم است که تبلیغات همسان خود را در وب سایت‌های دیگر قرار دهند درصورتی که چنین تصوری کاملا اشتباه است. برای مثال اگر شما یک بنر دیجیتال طراحی کرده باشید علاوه‌بر اینکه می‌توانید آن را در وب سایت قرار دهید بلکه می‌توانید آن را در کانال‌های شبکه اجتماعی تلگرام هم قرار ندهید بنابراین متناسب با نوع ابزاری که در زمینه تبلیغات همسان خود استفاده می‌کنید این امکان وجود دارد که آن را در چندین پلتفرم قرار دهید.