وبلاگ

۱۰توصیه مهم وکاربردی درمورد ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل (بخش دوم)

شما در ادامه مقاله ایمیل مارکتینگ با  6 مورد دیگر از ۱۰ توصیه  مهم وکاربردی درمورد ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل آشنا خواهید شد.

بازاریابی رایانامه‌ای یا ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل

بازاریابی رایانامه‌ای یا ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل نوعی بازاریابی مستقیم است که بواسطه رایانامه (ایمیل) صورت می‌گیرد. در این بازاریابی می‌توان کالا یا خدمات را از طریق ایمیل به مخاطبان معرفی کرد.

روش بازاریابی رایانامه‌ای کارآمد همچنان در سال ۲۰۱۹ نتایجی عظیم به بار خواهد آورد. این شیوه‌ی خوبیست که شرکت‌های برتر توسعه برنامه‌های گوشی‌های هوشمند می‌توانند پیامشان را به مشتریان و سرویس‌گیرندگان‌شان برسانند و می‌توانند به تقویت روابط نیز کمک کنند.

شما در ابتدای مقاله با ۴ توصیه مهم وکاربردی درمورد ایمیل مارکتینگ آشنا شدید و در ادامه ما به بیان ۶ مورد دیگر از ۱۰ توصیه  مهم وکاربردی درمورد ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل می‌پردازیم:

۵- یک فراخوان به عمل قدرتمند

فرستادن یکی دوجین رایانامه بدون اینکه به خوانندگان خود بگویید از آنها می‌خواهید چکار کنند، معنایی ندارد.

فراخوان عمل، یک عنصر مهم موفقیت در ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل  است. این همان تکانی است که برخی اوقات به منظور تبدیل یک خواننده به مشتری لازم است.

یک فراخوان عمل می‌تواند از خوانندگان بخواهد خریدی را انجام دهند، مشترک خبرنامه شوند، روی پیوندی کلیک کنند، پرسشنامه‌ای را پُر کنند و غیره.

یک نمونه‌ی بازاریابی رایانامه‌ای از نتفلیکس.

مارکتینگ برای کاربران موبایل 1 - ۱۰توصیه مهم وکاربردی درمورد ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل (بخش دوم)
ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل

۶- قالب‌بندی مناسب

شیوه‌ی ارائه‌ی محتوای رایانامه‌ی شما تا مدتی در تعیین موفقیت کارزار شما بسیار مهم است.

اول از همه استفاده از عناوین گیرا و سطور آغازین درگیرکننده را بیاموزید. سطور آغازین باید آماده‌ی جلب و حفظ توجه خوانندگان‌تان باشند.

پاراگراف آغازین‌تان باید چنان باشد که موضوع اصلی محتوا را برجسته کند. به حاشیه نپردازید، چرا که خوانندگان‌تان را قبل از آنکه به بخش جالب برسند از دست خواهید داد.

همچنین شرکت‌های توسعه‌دهنده برنامه باید مراقب قالب‌بندی مناسب محتوای خود باشند بطوریکه براحتی قابل خواندن باشند. این شامل استفاده از پاراگراف‌های کوتاه، استفاده از کلیدواژه‌ها و گزاره‌هایی که به محتوای آنها مربوط است، استفاده از نقاط گلوله‌ای[۱] است تا مخاطبانشان قادر به مرور اجمالی محتوا و شناسایی نکات کلیدی آن باشند، استفاده از تصاویر به منظور تشریح پیامها و غیره.

۷- امکان لغو اشتراک برنامه ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل

این ممکن است به نظر نکته‌ای برای داشتن یک کارزار بازاریابی رایانامه‌ای موفق نباشد اما در واقع برای آن سودمند است.

به دلایلی ممکن است یک مشترک از بودن در فهرست رایانامه‌های شما منصرف شود. اگر نتوانند این کار را بکنند یا انجام آن را بسیار دشوار بیابند، ممکن است رایانامه شما را بعنوان هرزنامه نشانه‌گذاری کنند و این مشکلاتی را برای شما در آینده ایجاد خواهد کرد.

۸- اطمینان حاصل کنید که با گوشی همراه سازگار است

ما در عصر گوشی‌های هوشمند قرار داریم که در آن اکثریت کاربران از طریق گوشی‌هایشان به اینترنت دسترسی دارند تا کامپیوتر رومیزی‌شان.

از اینرو شرکت‌های توسعه‌دهنده برنامه به منظور داشتن یک کارزار بازاریابی رایانامه‌ای یا ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل موفق باید اطمینان حاصل کنند که رایانامه‌هایشان سازگار با گوشی‌های همراه است.

باید بدون آنکه عنصری حذف شود در گوشی‌های همراه باز شوند. یک راه برای مطمئن شدن از آنکه رایانامه‌هایتان سازگار با گوشی‌های همراه هستند اینست که مشترک خبرنامه‌تان شوید و سپس آن را روی گوشی هوشمند خود باز کنید.

۹- امتحان کنید

قبل از ارسال رایانامه‌ها، اطمینان حاصل کنید که پیام‌های خود را بازبینی می‌کنید. مطمئن شوید که تمام پیوندها و ویژگی‌های رایانامه‌تان به درستی کار می‌کند.

همچنین باید آنها را در پلتفرم‌ها و گوشی‌های همراه مختلف امتحان کنید. برای امتحان کردن موثرتر آنها می‌توانید از ابزارهایی مانند لیتموس[۲]استفاده کنید. این ابزار رایانامه‌های شما را آزمایش می‌کند و اسکرین‌شات‌هایی[۳] از ظاهر آنها در پلتفرم‌های رایانامه‌ای مختلف برای شما می‌فرستد.

فرستادن انبوهی از رایانامه‌ها بدون امتحان کردن آنها عادت اشتباهی است. اگر خطای فاحشی وجود داشته باشد اعتبار برند شما به میزان زیادی آسیب می‌بیند.

۱۰- داده‌هایتان را پایش کنید

به منظور داشتن یک ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل بصورت موفق در جهت تبلیغ برنامه‌ی شما (برای گوشی‌های هوشمند) پایش کردن داده‌ها مهم است. توجه کنید که عملا چند نفر از مشترکین شما رایانامه‌شان را باز کردند و چند نفر کنش مورد انتظار را انجام دادند. دیگر اطلاعات مانند اینکه چه ساعتی از روز افراد پیام‌هایشان را باز کردند نیز بهمین اندازه مهم هستند.

شما می‌توانید با سفارش موشن گرافیک مناسب با محصول خود در روش ایمیل مارکتینک موفق تر عمل کنید.

 >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

[۱] Bullet Point

[۲] Litmus

[۳] Screenshot