وبلاگ

موشن گرافیک در سال ۲۰۱۷

انیمیشن همواره بخش حیاتی و مهمی از داستان گویی محسوب می شود. در سال ۲۰۱۶ طراحان سعی داشتند انیمیشن هایی تولید کنند که با وجود این که زمان زیادی برای ساخت آن ها صرف نمی شد تا حد امکان دارای طرح جذابی باشند. بنابراین انتظار می رفت تا تلفیقی از موشن گرافی ۲ بعدی و ۳ بعدی که با توازن مناسبی از عمق و تلرانس تختی به منظور ایجاد زیبایی بصری مطلوب در این سال مشاهده کنیم.

موشن گرافیک در سال ۲۰۱۷

motion-graphics

با پیشرفت تکنولوژی طراحان به منظور قرار دادن موشن گرافیک ها در سایت استفاده از HTML, CSS و زبان برنامه نویسی جاوا اسکریپت را جایگزین استفاده از فلش کردند و به این ترتیب تجربه کاربری (UX) خود را بهبود بخشیدند.

تغییر دیگری که شاهد آن بودیم، طراحی لوگو به صورت آیکون، گیف های متحرک و یا حتی ایموجی هاست. در نهایت تمامی آثار متحرک از این دست بسیار مورد استقبال قرار گرفته و با پیشرفت های صورت گرفته می توان آینده درخشانی را برای موشن گرافیک انتظار داشت. در این مقاله سعی شده تا به روند تغییراتی که در سال ۲۰۱۷ برای موشن گرافیک پیش بینی شده است پرداخته شود.

۱- انتقال های یکپارچه
انتقال های یکپارچه نه چیز جدیدی است و نه اینکه اختیاری، اما اخیرا بسیار مورد توجه و علاقه قرار گرفته است چرا که حس سیالیت را از طریق تغییر یک صحنه به صحنه ی بعدی بدون هیچ توقفی را به بیننده القا می کند.

۲- مستند های متحرک و تصاویر
ما در عصری به سر می بریم که با مسائل اجتماعی و سیاسی که مربوط به کل جهان است و نه فقط مربوط به یک ناحیه ی خاص سر و کار داریم. تصاویر و مستند های متحرک نقش به سزایی در افزایش آگاهی و داستان گویی را ایفا می کنند.

۳- آیکون گرافی ساده شده
امروزه جامعه طراحان شیفته طرح های ساده، بر پایه ی طراحی استروک که مدرن، موثر و از لحاظ بصری جذاب است، می باشند. در طراحی لوگو نیز از این شیوه به طور خلاقانه ای بهره می برند تا از طریق لوگو خاص و جذاب خود آگاهی رسانی برند خود را به نحو احسن انجام دهند. لوگو های متحرک با ویژگی های ذکر شده می تواند در جذب مخاطب و ماندگار شدن در ذهن او بسیار موثر واقع شوند. آیکون گرافی های ساده همچنین می توانند در ارسال پیام های کوتاه تبلیغاتی به خوبی کاربرد داشته باشند.

۴- تلفیقی از دو بعدی و سه بعدی
بسیاری از موشن گرافیک ها در تلفیق دو بعد و سه بعد بودن به منظور موثر و جذاب تر شدن طرح گرافیکی موفق واقع شده اند. اغلب، اشیا سه بعدی در فضای دو بعدی واقع شده و باعث جذاب و واقعی جلوه کردن تصویر در برابر دیدگان ما می شوند. استفاده از زوایای زیاد در مناسب و موثر شدن این تکنیک کمک کننده خواهد بود. نتیجه تصاویری پیچیده و متحرک خواهد بود که داستانی را برای ما روایت می کند.

۵- تایپوگرافی متحرک
این نکته غیر قابل کتمان است که تایپوگرافی می تواند باعث موفقیت و یا شکست یک طرح شود. طراحان موشن گرافیک تمام تلاش خود را می کنند تا از طریق یک طرح زیبا تایپوگرافی متحرک در قابی مناسب تاثیر خوبی در کلیت طرح داشته ایجاد کنند. تایپوگرافی متحرک می تواند در فیلم ها، ویدئو کلیپ ها، وب سایت ها، انیمیشن ها و… به کار رود و بی شک یک کار هنری به شمار می آید.

موشن گرافیک

ویژگی های تیزرهای تبلیغاتی موشن گرافیک عبارتند از:
سناریوهای خلاقانه با بهره گیری از اتاق فکر
استفاده از حرکات و تکنیک های نوین و پیچیده ی متحرک سازی گرافیکی
صدا گذاری و افکت های صوتی حرفه ای
استفاده از افکت های تصویری جذاب
با به کار گیری به روز ترین اتود های دنیا
ساخت سریع و آماده شدن تیزر در کوتاه ترین زمان ممکن
هزینه های به نسبت پائین تر
استفاده از تکنیک فیلم سازی تلفیقی و فیلمسازی دیجیتال
استفاده ی موثر و گسترده از جلوه های ویژه ی رایانه ای
استفاده از گویندگان حرفه ای با صدای آشنا
سناریوهای خلاقانه با بهره گیری از اتاق فکر
تصویر سازی ( از ساده تا حرفه ای)

پشتیبانی آنلاین