وبلاگ

موشن گرافیک چه تاثیری بر روی کسب‌و‌کار شما دارد؟ (بخش دوم)

همانطور که در بخش اول این مقاله اشاره کردیم، یکی از انواع تبلیغات دیجیتال که دارای میزان تاثیرگذاری بسیار بالایی بر روی کاربران می‌باشد، ویدئو مارکتینگ است. ویدئو مارکتینگ دارای انواع متعددی می‌باشد که یکی از موثرترین نوع آن، استفاده از موشن گرافیک است. اگر بخاطر داشته باشید در مقاله پیشین به طور کامل موشن گرافیک را مورد بررسی قرار دادیم و اشاره کردیم که موشن گرافیک به نمایش تصاویر متحرکی که صداگذاری هم می‌تواند بر روی آن‌ها اعمال شود گفته می‌شود و با انیمیشن متفاوت است به‌گونه‌ای که انیمیشن یک موضوع را به صورت داستانی بیان می‌کند و بیشترین تمرکز خود را بر روی داستانی موزیکال و یا داستانی که صداگذاری بر روی آن انجام شده باشد دارد اما موشن گرافیک به‌جای اینکه به داستان موضوع بپردازد به شخصیت‌های داستان می‌پردازد و بر روی آن‌ها فوکوس می‌کند. علاوه‌بر این‌ها به یکی از تاثیرات موشن گرافیک بر روی کسب‌و‌کار شما که شامل افزایش ترافیک وب سایت می‌باشد اشاره کردیم. در ادامه این مقاله نیز به سایر تاثیراتی که موشن گرافیک بر روی کسب‌و‌کار شما خواهد گذاشت می‌پردازیم.

gZXg7W4MpCmuj7bg96ZWgP 300x169 - موشن گرافیک چه تاثیری بر روی کسب‌و‌کار شما دارد؟ (بخش دوم)

جلب اطمینان مشتریان

همانطور که می‌دانید خود ویدئو مارکتینک با نمایش محتوای تصویری در زمینه بازاریابی یک محصول و یا معرفی یک برند یا یک کسب‌و‌کار به راحتی می‌تواند کاربران را متقاعد کند چه‌برسد به موشن گرافیک که یکی از انواع ویدئو مارکتینگ است. تمامی محتویاتی که در قالب موشن گرافیک به کاربران نمایش داده می‌شود که قصد تبلیغ یک محصول و یا یک برند را دارد عین حقیقت است که به دلیل پیچیده ‌نبودن و ساده بودن آن می‌تواند اطمینان کاربران را به خودش جلب کند. چراکه با استفاده از موشن گرافیک می‌توان تمامی پیام‌های تبلیغاتی که به‌نظرمان پیچیده و دشوار می‌آیند را به شکل ساده و با استفاده از گرافیکی جذاب حتی صداگذاری زیبا به کاربران انتقال داد. از این‌رو به‌جای اینکه پیام تبلیغاتی و یا عملکرد برند یا کسب‌و‌کار خود را به صورت پیچیده‌ای در قالب یک مقاله نمایش دهید که اکثر کاربران وقتی صرف مطالعه آن نمی‌کنند بهتر است از موشن گرافیک برای انتقال پیام تبلیغاتی خود در مدت زمانی کوتاه اما تاثیرگذار استفاده کنید. درنتیجه با استفاده از موشن گرافیک که پیام تبلیغاتی را به ساده‌ترین شکل ممکن به کاربران منتقل می‌کند می‌توان اعتماد کاربران را به سادگی جلب کرد و آن‌ها را برای خرید اینترنتی یک محصول سوق داد. و درنتیجه میزان فروش محصولات را به طرز چشم‌گیری افزایش داد.

افزایش جذب مشتری

همانطور که می‌دانید در هر کسب‌و‌کاری به یک ابزار قوی جهت افزایش جذب مشتری نیاز است. با اطمینان کامل می‌توان گفت که موشن گرافیک به عنوان یکی از انواع ویدئو مارکتینگ و یکی از ابزارهای تبلیغات و بازاریابی دیجیتال ابزار فوق‌العاده قدرتمندی برای جذب مشتریان است. چراکه شما با استفاده از موشن گرافیک می‌توانید ذهن مشتریان خود را بخوانید و پیام تبلیغاتی خود را با استفاده از موشن گرافیک به نحوی جذاب ارائه دهید که مشتریان شما با دیدن آن محتوا تنها در عرض چند دقیقه به تمامی سوالات خود در زمینه محصول و یا برند شما دست پیدا کنند. از این‌رو است که موشن گرافیک می‌تواند به صورت ویژه‌ای به افزایش جذب مشتریان شما کمک کند و درنتیجه موجب شود تا فروش شما به صورت چشم‌گیری افزایش پیدا کند.

بازخورد به موقع

مطمعنا در گذشته و قبل از مطرح‌شدن بحث تبلیغات دیجیتال شاهد این مسئله بوده‌اید که با استفاده از تبلیغات محیطی مانند استفاده از بنر و یا تراکت خیلی سریع نمی‌توانستید بازخورد تبلیغات و عملکرد خود را مشاهده کنید و حتما باید مدت زمانی را منتظر می‌ماندید تا از تبلیغات خود بازخورد بگیرید اما خوشبختانه با مطرح‌شدن تبلیغات و بازاریابی دیجیتال به ویژه موشن گرافیک می‌توانید پیام‌های تبلیغاتی خود را در کمترین زمان ممکن به کاربران و مخاطبان دنیای وب برسانید و علاوه‌بر این در کمترین زمان ممکن بازخورد مثبتی دریافت کنید به‌گونه‌ای که دیگر لازم نیست مدت زمان طولانی را منتظر دریافت بازخورد باشید. یکی از دلایلی که موجب می‌شود از منتشرکردن پیام تبلیغاتی خود در قالب موشن گرافیک خیلی زود به یک بازخورد مثبت برسید این است که کاربران دنیای وب ویدئویی که تماشا کرده‌اند را با سایر کاربران و مخاطبان به اشتراک می‌گذارند از این‌رو کاربران زیادی در مدت زمان کوتاهی ویدئوی تبلیغاتی شما را مشاهده می‌کنند و خیلی سریع با محصولات، کسب‌و‌کار و یا برند شما آشنا می‌شوند.

توجه داشته باشید که ساخت یک موشن گرافیک تاثیرگذار به عوامل متعددی بستگی دارد، که برخی از این عوامل شامل: جذاب‌بودن، کوتاه‌بودن، تاثیرگذاربودن، گرافیک قدرتمند و … می‌باشد. برای ساخت یک موشن گرافیک که با استفاده از آن بتوانید پیام تبلیغاتی خود را به کاربران و مشتریان خود ارائه دهید لازم است که تمامی این موارد را به درستی رعایت کنید. از میان معیارهای مذکور کوتاه‌بودن موشن گرافیکی یکی از مهم‌ترین معیارها می‌باشد چراکه یک پیام تبلیغاتی کوتاه بیشتر از یک پیام تبلیغاتی بلند در ذهن مخاطبان می‌ماند و درنتیجه موجب می‌گردد خیلی زودتر به نتیجه دلخواه خود دست یابید.