وبلاگ

موشن گرافیک چه تاثیری بر روی کسب‌و‌کار شما دارد؟ (بخش اول)

زمانی که وارد یک وب سایت و یا هر کدام از شبکه‌های اجتماعی می‌شوید از میان ابزارهای مختلفی که برای تبلیغات دیجیتال وجود دارد مانند بنرهای تبلیغاتی، تبلیغات متنی، ویدئوهای تبلیغاتی و … ترجیح می‌دهید کدام یک از آن‌ها را تماشا کنید؟ مطمعنا ترجیح می‌دهید ویدئوی تبلیغاتی را مشاهده کنید حتی یکی از دلایل محبوبیت شبکه اجتماعی اینستاگرام در بین کاربران محتوای آن است که در قالب ویدئو قرار گرفته است و نمایش داده می‌شود. بر این اساس می‌توان گفت ویدئوی تبلیغاتی نسبت به سایر روش‌ها و ابزارهای تبلیغات دیجیتال از محبوبیت بیشتری برخوردار است. براساس تمامی آمار و ارقامی که از میزان موفقیت وب سایت‌ها و کسب‌وکارهایی که از ویدویو مارکتینگ استفاده کرده‌اند، به‌دست آمده است، ۷۰ درصد از کاربران در دنیای وب ویدئوهای مرتبط با تبلیغات محصولات را کاربران دیگر به اشتراک می‌گذارند، ۷۲ درصد از کسب‌و‌کارهایی که از ویدئو مارکتینگ برای تبلیغات محصولات و همچنین خدمات خود استفاده کرده‌اند معتقدند فروش محصولات آن‌ها رشد چشم‌گیری داشته اشت و علاوه‌بر تمامی این‌ها ۵۲ درصد از کاربران اعتقاد دارند تبلیغات ویدئویی موجب می‌شود تا برای خرید یک محصول اطمینان خاطر داشته باشند و بدون هیچ نگرانی آن‌ را به صورت اینترنتی خریداری کنند. می‌توان از روش‌های مختلفی برای تبلیغ محصولات و خدمات با استفاده از ویدیو مارکتینگ استفاده کرد که یکی از این روش‌ها، استفاده از موشن گرافیک است. درواقع موشن گرافیک یکی از انواع ویدئو مارکتینگ محسوب می‌شود که یکی از پرمخاطب‌ترین، محبوب‌ترین و همچنین موثرترین روش برای تبلیغ یک محصول، کسب و کار و همچنین خدمات مختلف به شمار می‌رود. در ادامه این مقاله بیشتر با مفهوم موشن گرافیک و تاثیرات بی‌نظیر آن بر روی کسب‌و‌کارتان آشنا خواهیم شد.

موشن گرافیک چیست؟

ساده‌ترین تعریفی که می‌توان برای موشن گرافیک ارائه داد این است که به نمایش تصاویر متحرکی که صداگذاری هم می‌تواند بر روی آن‌ها اعمال شود، موشن گرافیک می‌گویند. مطمعنا با این تعریف با خود فکر می‌کنید که موشن گرافیک همان انیمیشن است چراکه انیمیشن نیز همین تعریف و ویژگی‌ها را دارد درحالی که اینچنین نیست. موشن گرافیک با انیمیشن متفاوت است. مطمعنا موشن گرافیک و انیمیشن از نظر ظاهری مشابه یکدیگر هستند اما نکته حائز اهمیتی که در خصوص موشن گرافیک و انیمیشن وجود دارد و درواقع تفاوت اساسی بین آن‌ها را مطرح می‌کند شامل نوع پرداختن به محتوا است. به‌گونه‎‌ای که انیمیشن یک موضوع را به صورت داستانی بیان می‌کند و بیشترین تمرکز خود را بر روی داستانی موزیکال و یا داستانی که صداگذاری بر روی آن انجام شده باشد دارد اما موشن گرافیک به‌جای اینکه به داستان موضوع بپردازد به شخصیت‌های داستان می‌پردازد و بر روی آن‌ها فوکوس می‌کند. اما با دیدن محتوا و کمی دقت می‌توانید متوجه شوید که آن محتوای ویدئویی انیمیشن است و یا موشن گرافیک.

موشن گرافیک با ادغام تصاویر و اعمال حرکت و صدا بر روی آن‌ها پیامی را به مشتریان و کاربران منتقل می‌کند. از آن‌جایی که از رنگ‌های جذاب، تصاویر گرافیکی متنوع و همچنین اعمال افکت‌های تماشایی بر روی آن‌ها استفاده می‌شود موشن گرافیک برای کاربران بسیار جذاب است از این‌رو می‌توان از تمامی ویژگی‌های مثبت و مزایایی که موشن گرافیک بر روی کاربران می‌گذارد برای افزایش فروش محصولات و رشد و ارتقای یک کسب‌و‌کار استفاده کرد به‌گونه‌ای که با استفاده از آن محصولات و خدمات مختلف را تبلیغ کرد. در ادامه به بررسی مزایای موشن گرافیک و تاثیراتی که بر روی کسب‌و‌کار شما خواهد داشت می‌پردازیم.

تاثیرات موشن گرافیک بر روی کسب‌و‌کار شما

موشن‌ گرافیک دارای مزیت‌ها و ویژگی‌های متعددی است که تنها در حیطه تبلیغات کسب‌و‌کار و خدماتی که یک شرکت ارائه می‌دهد خلاصه نمی‌شوند. اما از آن‌جایی که هدف ما بررسی مزایا و تاثیرات موشن گرافیک بر روی کسب‌و‌کار است تنها به مزایای این نوع تبلیغات ویدئویی بر روی کسب‌و‌کار در ادامه اشاره خواهیم کرد.

  • افزایش ترافیک وب سایت

همانطور که می‌دانید امروزه کمتر کسب‌و‌کاری پیدا می‌شود که دارای وب سایت نباشد چراکه وب سایت به طرز باورنکردنی موجب رشد و توسعه هر کسب‌و‌کار می‌شود  اما چطور؟ اینکه شما برای کسب‌‌و‌کار خود تنها یک وب سایت طراحی کنید و دست روی دست بگذارید تا آن وب سایت کاری کند که کسب‌و‌کار شما به رشد و توسعه برسد راه غلطی است. چراکه کسب‌و‌کار شما تنها در شرایطی در دنیای وب دیده می‌شود و از آن استقبال می‌شود که در مورتورهای جستجو به رتبه بالایی دست پیدا کند و درواقع رتبه سئو آن بالا باشد اما چطور می‌توان رتبه سئو وب سایت را افزایش داد تا درنهایت در بین چندین لینک اول قرار بگیرد و کاربران بیشتر بر روی آن کلیک کنند و وارد آن بشوند؟ یکی از تکنیک‌هایی که با آن می‌توان رتبه وب سایت و ترافیک آن را گسترش داد، طراحی یک موشن گرافیک و قرار دادن آن در وب سایت است. از آن‌جایی که موشن گرافیک از دید کاربران خیلی جذاب و جالب است کاربران بیشتری وارد وب سایت شما می‌شوند و آن را تماشا می‌‌کنند بنابراین موجب می‌شود ترافیک وب سایت شما حداقل ۲۶ درصد و حداکثر ۸۷ درصد افزایش پیدا کند.