وبلاگ

چهار مرحله ساخت فیلم توضیحی انیمیشنی(بخش دوم)

شرکت‌هایی که در پی بازاریابی درست برای محصولات خود هستند با ساخت فیلم توضیحی می‌توانند استراتژی فروش خود را تقویت کنند.

 

 جایگاه ساخت یک فیلم توضیحی در تقویت استراتژی فروش

 

ایده اصلی ساخت یک فیلم توضیحی، تقویت استراتژی فروش در یک شرکت می‌باشد. اما به منظور موفق‌بودن، یک فیلم توضیحی نبایستی فقط همه افراد را درگیر کند، بلکه بایستی شفاف و روشن باشد. یکبار که یک مشتری تصمیم بگیرد که یک فیلم توضیحی انیمیشنی بسازد، یک فعالیت باید شروع شود. فرآیند ساختن برای این نوع خدمات می‌تواند اغلب بلند پروازانه باشد و به دلیل مسائل خلاقیت درگیر رویدادهای جدید پیش‌بینی نشده شوند. این شامل تحقیق ایده‌ها، سبک طراحی، توسعه، انیمشن، فیلم‌نامه و… باشد.

 

۴ مرحله فرآیند ساخت فیلم توضیحی

 

مرحله‌ی اول نه تنها نوشتن فیلم‌نامه بلکه توضیحات جزئیات تمام سانس‌ها می‌باشد. چه چیزی بر روی صفحه نمایش داده خواهد شد؟ اعمال شخصیت‌ها، توضیحات گرافیک‌ها که بر روی صفحه نمایش داده می‌شود و انیمشن بعد از آن و غیره، چه هستند.

 

مرحله‌ی دوم: ایجاد فیلم‌نامه مصور و سبک فریم (چهارچوب)

 

در این نقطه، ما یک مجموعه از تصاویر توضیح‌دهنده‌ی کل ترکیب را ایجاد می‌کنیم. برای جزئیات بیشتر، یک توالی رسم طرح‌واره (شماتیک) و زیرنویس‌های نشان دهنده‌ی تصاویر برنامه‌ریزی شده برای یک ویدئو می‌باشد.

این یک مثال اولین پیش‌نویس فریم فریم است که یک مشتری که در مرحله‌ی فیلمنامه‌ی تصویری می‌بیند. سپس، ما سبک گرافیک کلی که به شکل چهارچوب سبک است، را توسعه می‌دهیم (تصاویر کلیدی که رنگ و طرح را نشان می‌دهد). طراح انواع گوناگونی از تصاویر کلیدی به سبک‌های مختلف را تولید می‌کند که برای ویدئو می‌تواند مناسب باشد. بنابراین مشتری همیشه گزینه‌هایی دارد.

پس از چک کردن فیلم‌نامه مصور و چهارچوب سبک، مشتری می‌تواند نظرات، تنظیمات و جزئیات مخصوص خودش را ایجاد کند.

 

مرحله‌ی سوم: تصاویر و صدا

 

در این مرحله از ساخت فیلم تمام مجموعه‌ی تصاویر به دقت طراحی شده و به مشتری به شکل ثابت نشان داده می‌شود. ما همیشه برای تولید سبک انیمشن جریان آزاد و به آسانی فهمیدن این راه که به راحتی به حافظه سپرده و یادآوری شود، تلاش می‌کنیم.

در میان این تصاویر، ما با گزینه‌هایی برای صدا مواجه می‌شویم. اغلب این مرحله یک مرحله‌ی مهم است که برند مشتری را بازتاب می‌کند و آهنگ کلی بایستی احساسات مثبت را از مخاطبان خارج کند.

مشتریان ما ممکن است در میان گویندگان و استعداد‌های گوناگون به جهت شخصی‌سازی ویدئو تا حدممکن، انتخاب شوند. ما همیشه صدا را از بازیگرهایی از مناطقی میگیریم که فیلم توضیحی، آنجا را هدف قرار داده و گوینده‌های بومی یا لهجه‌های درخواستی مشتری را به کار میگیریم. به محض آنکه صداگذاری انجام شود، به مشتری جهت تایید فرستاده می‌شود.

 

مرحله‌ی چهارم: انیمشن

 

برخی از مردم می‌گویند در ساخت فیلم ، این یک مرحله‌ای است که در آن سحر و جادو اتفاق می‌افتد. طراح گرافیک تصویر را زنده می‌کند و این اتفاق زمانی می‌افتد که تمام قسمت‌های ویدئو در یک مکان کنار هم قرار گیرند، تصاویر در حرکت باشند، تاثیر بگذارند و موسیقی اضافه و ویدئو پویا شود.

به عنوان یک آیتم جایزه، ما طرح صدا یا SFX را اضافه کردیم. باورکردنی نیست که چگونه یک صدا یا موسیقی می‌تواند ویدئو را عوض و تکمیل کند. این همه‌ی انواع احساسات را فرا می‌گیرد و لحن توضیح دهنده را تنظیم می‌کند.

ساخت فیلم - چهار مرحله ساخت فیلم توضیحی انیمیشنی(بخش دوم)
ساخت فیلم

نتیجه‌گیری

 

ساخت فیلم توضیحی فرآیند زمان‌بری می‌باشد. یکبار که بخواهید ویدئویی را در اسرع وقت دریافت کنید،  آماده باشید که در فرآیند به طور کامل درگیر شوید و همزمان با تمام طرفین رابطه به طور همزمان داشته باشید.

نیازی نیست که فرآیند ساخت ویدئو را به وظایف و مراحل گوناگون توسعه دهیم (حداقل ۴ تا). هر پروژه‌ای به اعمال گام به گام دقیق تقسیم که منجر به پیشرفت و نتیجه‌ی موفقیت می‌شود.

سیستم ۴ مرحله‌ای منحصر ما، هم به تیم ما و هم به مشتریان ما اجازه می‌دهد تا هر لحظه بر روند ایجاد، نظارت داشته باشند و بسیار سریع در تنظیمات انجام دهد. علاوه بر این، می‌توانم فقط یک چیز دیگر را بگویم: هرچه بازخورد سریع‌تر، نتیجه بهتر است.

ما بیش از ۵ سال تجربه در تولید ویدئوی توضیحی داریم. ما راه‌حل‌های خلاق و پیشگام را برای هرنوع تجارتی را تولید می‌کنیم. ما تولید فیلم را با بالاترین دقت و موثرترین نتیجه را ایجاد می‌کنیم. اگر شما راه‌حل محصولی با کیفیت بالا را برای شرکت خود می خواهید، فقط فوراً با ما تماس بگیرید.