وبلاگ

چگونه محتوای خوب برای لینکدین بنویسیم (قسمت دوم)

در ادامه مقاله “چگونه محتوای خوب برای لینکدین بنویسیم” به بررسی نحوی تهیه محتوای وبسایت و شخصی سازی وکاربرد ویدیو در لینکدین می‌پردازیم.

 

محتوای وبسایت

 

اگر در تلاش برای یافتن ایده‌های جدید برای محتوای خوراک[۱] لینکدین خود هستید، وبسایت‌تان جای  مناسبی برای شروع است. لینکدین در خلا وجود ندارد، بلکه باید بخشی از رویکرد بازاریابی دیجیتال وسیع‌تری  را تشکیل دهد، و از وبسایت و دیگر کانال‌های اجتماعی‌تان الهام و محتوا بگیرد. بنابراین محتوایی که در جاهای  دیگر پُست می‌کنید باید بخش اعظمی از محتوای لینکدین شما را تشکیل دهند.

منفعت آشکاری در بدست آوردن ارزش از بلاگ‌های موجود، کتاب‌های الکترونیکی و اوراق سفید[۲] وجود دارد، بدون اینکه نیاز باشد از صفر محتوای جدیدی گردآوری شود. علاوه بر این، اینکار همچنین به شما اجازه می‌دهد دنبال‌کنندگان لینکدین را به سمت وبسایت‌تان هدایت کنید- امری که درنهایت باید هدف اصلی تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما باشد.

 

شخصی‌سازی، شخصی‌سازی، شخصی‌سازی

 

لینکدین ممکن است یک شبکه حرفه‌ای باشد، اما این بدان معنا نیست که نمی‌تواند شخصی باشد. درنهایت همچنان یک شبکه اجتماعی است. مهم است که محتوایی که در آنجا می‌گذارید تنها از صفحه اصلی کسب‌وکار شما نشات نگیرد.

اصالت و سبک شخصی در اینجا نیز مانند هر شبکه اجتماعی دیگری مهم است. گماشتن یک سفیر برند، راهی عالی برای رسیدن به این هدف است، که از طریق آن ارزش‌ها و ایده‌های شرکت شما می‌توانند انتقال داده شوند.

کارکنان یک شرکت ارزشمندترین دارایی آن شرکت به حساب می‌آید. و برای  ایجاد یک ظرفیت مناسب در لینکدینِ یک کسب‌وکار راهی بهتر از ساختن برندشان از طریق افراد باهوش و پرنفوذی که در آن زمینه کار می‌کنند نیست.

 

ویدیو به عنوان یک محتوای خوب برای لینکدین 

 

مصرف‌کنندگان دیجیتال بخوبی به محتوای بصری واکنش نشان می‌دهند. این یکی از قدیمی‌ترین اصول بازاریابی دیجیتال است، و درسال ۲۰۱۹ نیزمانند گذشته چنین است.

محتوای بصری مانند ویدیو، تصویر و اینفوگرافی، موشن گرافیک، دارای بهترین عملکرد درمیان محتواهای دیجیتال هستند. درواقع تقریبا ۵۵٪ از خوانندگان محتمل هستند که توجه دقیق به ویدیوها کنند، بسیار بیشتر از هر نوع محتوای دیگر.

ویدیو به عنوان یک محتوای خوب برای لینکدین بسیار خوب جواب می‌دهد، چرا که اطلاعات را در یک قالب واضح و قابل‌هضم انتقال می‌دهد. از همه مهمتر اینکه نیاز به تلاش مضاعف بینندگان برای درک اطلاعاتی که شما قصد انتقالش را دارید نیست.

اگر محتوای شما مستلزم آنست که بینندگان با اطلاعات پیچیده دست‌به‌گریبان باشند، ویدیو می‌تواند راهی عالی برای ساده کردن آن باشد. فقط اطمینان حاصل کنیدکه برای ویدیوهایی که شنیدشان دشوار است یا کسانیکه هدفون ندارند زیرنویس بگنجانید.

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

[۱] Feed

[۲] اوراق سفید نوعی گزارش معتبر یا راهنما برای کمک به خوانندگان است که به منظور درک یک مسئله، حل یک مشکل، یا اتخاذ یک تصمیم تدوین می‌گردد. از اوراق سفید در دو حوزه اصلی استفاده می‌شود: دولت و بازاریابی کسب‌وکار به کسب‌وکار (business-to-business marketing).