وبلاگ

چگونه محتوای خوب برای لینکدین بنویسیم (قسمت اول)

لینکدین چند سالی هست که بعنوان یک کانال شبکه‌سازی بنگاه به بنگاه[۱] تاسیس شده است- و در ۲۰۱۹ این قدرت و ارزش همچنان ادامه دارد.

در واقع اکنون تنها کانال محبوبی هست که بازاریابان بنگاه به بنگاه از آن برای توزیع محتوا استفاده می‌کنند. دلیل خوبی برای این امر وجود دارد: تمرکز حرفه‌ای پلت فرم‌ها نسبت به دیگر شبکه‌های اجتماعی، مخاطبان ویژه‌تری را فراهم می‌کند.

اکنون دیگر بیشتر کسب‌وکارها و بازاریابان بنگاه به بنگاه در این پلت فرم حضور دارند. اما همه آنها بیشترین استفاده را از پتانسیل‌های آن نمی‌کنند.

تنها حضور داشتن و ایجاد ارتباطات کاری کافی نیست. انتشار محتوا در اشکالبخش کلیدیِ استفاده حداکثری از پلتفرم و پروراندن ارتباط‌هایی است که شما دارید.

 

شور و هیجان لینکدین

 

بلاگ‌نویسی سنگ‌بنای اولیه هرگونه کارزار بازاریابی دیجیتال را تشکیل می‌دهد- و لینکدین نیز از این امر مستثنی نیست. اگر محتوایتان ارزشش را داشته باشد، مردم برای خواندن آن وقت خواهند گذاشت.

اما نوشتن یک بلاگ در لینکدین کاملا شبیه وبلاگ‌نویسی برای وبسایت‌تان نیست. شانس آنکه کسی در لینکدین وقت برای خواندن یک محتوای طولانی بگذارد کمتر است؛ چرا که پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی بیشتر خودشان را در اختیار چارچوب‌های اقتصادی می‌گذارند.

از اینرو محتوای متناسب با لینکدین باید نسبت به بلاگ‌هایی که برای نوشتن وبسایت‌تان استفاده می‌کنید، کوتاهتر باشد و درک آن آسان باشد. بهترین سبک نوشتاری برای لینکدین چیزی بین یک ایمیل و یک بلاگ کامل است.

 

تفاوت بین بلاگ‌نویسی لینکدین‌و وبسایت

 

شاید بزرگترین، شیوه‌ی دسترسی مردم به محتوا است. بطورکلی مردم از طریق دیدن و کلیک کردن بر روی تیتر یا کلیک کردن بر یک پیوند خارجی تعمدا به خواندن بلاگ یک وبسایت اقدام می‌کنند.

اما در لینکدین آنها چند پاراگراف اول متن را در خوراک خود می‌بینند، و سپس تصمیم می‌گیرند که آیا بر “بیشتر ببینید”[۲] کلیک کنند یا خیر. جلب توجه خواننده در چند ثانیه اول دیدن نوشته بسیار مهم هست، بنابراین تصویر عنوان و چند جمله اول بلاگتان را طوری انتخاب کنید که به چشم بیاید.

ادامه دارد…

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

[۱] مدل بنگاه به بنگاه (Business-to-business) اشاره به کسب و کاری می‌کند که طرف معامله در آن یک کسب و کار دیگر است.

[۲] ‘see more’