وبلاگ

یک نمایه اینستاگرامی حرفه‌ای و چشم‌انداز شغلی طراحان گرافیک(بخش اول)

به منظور تقویت آینده‌ی حرفه‌ای خود بعنوان یک طراح گرافیک، نیاز خواهید داشت که ظاهر نمایه اینستاگرام خود را به یک نمایه اینستاگرامی حرفه‌ای تبدیل کنید.

 

نمایه اینستاگرامی حرفه‌ای چیست؟

 

نمایه خط ارتباطی بین منابع اطلاعاتی و استفاده‌کننده یا کاربر است. نخستین گام در تعیین موضوع مدرک، شناخت نوع و دامنه مطالب مدرک و تحلیل موضوعی آن توسط نمایه‌ساز انجام می‌شود.

نمایه‌سازی یعنی تخصیص واژه‌ها یا اصطلاحات به مدارک به منظور توصیف محتوای موضوعی آن‌ها برای بازیابی در مراحل بعد. هدف نمایه‌سازی اصولاً آماده کردن مدرک برای بازیابی است.

این مهمترین رهنمود برای رسانه اجتماعی است که تقریبا همه‌ی طراحان‌ گرافیک به منظور به نمایش گذاشتن مهارت‌های خلاقانه و آثار هنری‌شان از آن استفاده می‌کنند. رسانه‌های اجتماعی مختلفی وجود دارند اما این پلتفرم تصویری در دنیا بسیار سروصدا به پا کرده است.

بنابراین اگر شما مبتدی هستید، چه یک کسب‌وکار نوپا هستید یا طراح گرافیکی که تمایل دارید آثار خلاقه‌تان را بفروشید، توصیه می‌شود با استفاده از یک نمایه اینستاگرامی حرفه‌ای از تمام پتانسیل‌ آن استفاده کنید.

 

نحوی استفاده از یک نمایه اینستاگرامی حرفه‌ای در جهت رونق کسب و کار 

 

می‌توانید اینکار را از طریق به‌اشتراک گذاشتن تصاویر و محتوای بصری باکیفیت همچون موشن گرافیک در زمان مناسب و به شیوه‌ی درست انجام دهید تا توجه بیشترِ میلیونها کاربر فعال اینستاگرام را جلب کنید. این کار تضمین می‌کند آنها بیشتر در این پلتفرمّ به‌اشتراک‌گذاری عکس شما را دنبال خواهند کرد و حتی ممکن است به مشتریان بالقوه‌ی شما تبدیل شوند.

بنابراین باید چگونگی بازاریابی مهارتهایتان در طراحی گرافیک را در اینستاگرام بدانید. بسیاری از افراد مانند شما از این پلتفرم به منظور بالا بردن حضورشان در این پلتفرم به‌اشتراک‌گذاری عکس استفاده کرده‌اند و از صفر شروع کرده‌اند. خواه مایل هستید طراحی پوستر خود را بفروشید و یا مهارت‌های طراحی لوگوی خود را، هرگز برای استفاده از اینستاگرام به منظور تقویت چشم‌اندازهای حرفه‌ای‌تان دیر نیست.

با پیروی از چند شیوه مشخص، می‌توانید دنبال‌کنندگان رسانه‌های اجتماعی خود را افزایش دهید و حرفه‌ی خود را به جلو برانید.

 

آن را حرفه‌ای کنید

 

اگر می‌خواهید بعنوان یک طراح گرافیک در اینستاگرام، دنبال‌کنندگان خود و چشم‌انداز حرفه‌ای خود را گسترش دهید، بسیار مهم است که با یک نمایه اینستاگرامی حرفه‌ای روبه رو شوند. آسان‌ترین و موثرترین راه برای انجام این کار اینست که زمانیکه به ۱۰۰۰۰ دنبال‌کننده رسیدید، یک پیوند[۱] مناسب را به داستان اینستاگرامی خود اضافه کنید.

ممکن است به نظر شما کمی دشوار بیاید اما نگران نباشید، چرا که تعداد دنبال‌کنندگان با گذشت زمان افزایش خواهند یافت. اطمینان حاصل کنید که از تصاویر، محتوا و ویدیوهای با کیفیت استفاده می‌کنید و همگی آنها مربوط به طراحی گرافیکی هستند.

اگر حساب کاربری کاری[۲] دارید، می‌توانید از تجزیه و تحلیل‌های اینستاگرام استفاده کنید. آنها به شما کمک می‌کنند زمان اوج پست‌های خود را بدانید. تمام آنچه باید انجام دهید اینست که وقت بگذارید و داده‌ها را تجزیه و تحلیل کنید تا متوجه شوید چه زمانی دنبال‌کنندگان پست‌های شما را می‌پسندند[۳] و با محتوای شما درگیر می‌شوند. با دانستن آن می‌توانید محتوای بیشتری را در این زمان مشخص پست کنید و مطمئن باشید توجه بهتر و بیشتری می‌گیرید.

 

ارتباط بهتری را ایجاد کنید

 

با مشتریان احتمالی خود ارتباط برقرار کنید، گو اینکه آن هدف اصلی و اولیه اینستاگرام است. این پلتفرم اجتماعی به مشتریان کنونی و احتمالی شما اجازه می‌دهد با شما و دیگر کاربران تعامل داشته باشند. این منجر به افزایش بیشتر نرخ تعامل[۴] شما خواهد شد.

بطور ایده‌آل وقتی تعداد دفعات بیشتری با مشتریانِ هدف خود تعامل کنید، قادر خواهید بود آثار طراحی خود را حتی بیشتر برجسته کنید، از اینرو به شما کمک می‌کند دنبال‌کنندگان بیشتری را جلب کنید.

 

دو راه برای پیشبرد یک نمایه اینستاگرامی حرفه‌ای وجود دارد:

 

اول اینکه هم می‌توانید کاربرانی که شما را دنبال می‌کنند دنبال کنید و یا پست‌های دیگر طراحان گرافیک را که علاقه‌ای مشابه شما دارند را بپسندید. اطمینان حاصل کنید چند نمونه کار بینظیری که خلق کرده‌اید را در یک نمایه اینستاگرامی حرفه‌ای پست کنید تا آنها هم پست شما را بپسندند.

دوم اینکه می‌توانید نظری زیر پست آنها بگذارید تا نشان دهید مجذوب محتوای آنها شده‌اید. با اینحال از گذاشتن نظراتی مانند “تصویر خوبیست” یا “دوستش دارم” خودداری کنید، چرا که چنین نظراتی که بیشتر شبیه هرزنامه[۵] هستند نادیده گرفته می‌شوند.

از آنجا که شما طراح گرافیک هستید و یک نمایه اینستاگرامی حرفه‌ای دارید انتظار می‌رود از کاربران عادی خلاق‌تر باشید، باید بیشتر از نظراتی که از یک طراح انتظار می‌رود استفاده کنید که دانش شما در مورد ظرایف طراحی گرافیک و توانایی تشخیص آن در یک طرح گرافیکی را منعکس می‌کنند.

از نظری شبیه به این عبارت استفاده کنید: “استفاده‌ی زیرکانه‌ای از فضای سفید در طراحی شده است.”

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

[۱] Link

[۲] Business Account

[۳] like

[۴] Level of Engagement

[۵] Spam