وبلاگ

۱۰توصیه مهم وکاربردی درمورد ایمیل مارکتینگ برای کاربران موبایل(بخش اول)

شما با مطالعه این مقاله با ۱۰ توصیه در مورد ایمیل مارکتینگ برای برنامه‌های تلفن‌های هوشمند در سال ۲۰۱۹ آشنا خواهید شد.

بازاریابی رایانامه‌ای یا ایمیل مارکتینگ

بازاریابی رایانامه‌ای یا ایمیل مارکتینگ نوعی بازاریابی مستقیم است که بواسطه رایانامه (ایمیل) صورت می‌گیرد. در این بازاریابی می‌توان کالا یا خدمات را از طریق ایمیل به مخاطبان معرفی نمود.

اگر شما یکی از کسانی هستید که فکر می‌کنند بازاریابی رایانامه‌ای [۱] جواب نمی‌دهد، در آنصورت قطعا در حال از دست دادن یک فرصت عظیم بازار هستید.

دلیلی که اکثر افراد به این نتیجه می‌رسند که بازاریابی رایانامه‌ای کمترین مناسبت را دارد اینست که آن را بطور موثر انجام نمی‌دهند.

یک کارزار بازاریابی رایانامه‌ای کارآمد همچنان در سال ۲۰۱۹ نتایجی عظیم به بار خواهد آورد. این شیوه‌ی خوبیست که شرکت‌های برتر توسعه برنامه‌های گوشی‌های هوشمند می‌توانند پیامشان را به مشتریان و سرویس‌گیرندگان‌شان برسانند و می‌توانند به تقویت روابط نیز کمک کنند.

اساسا سه نوع رایانامه وجود دارد:

رایانامه بازاریابی: که متشکل از خبرنامه ها، اعلامیه ها، و تخفیفات، و مطالب رسانه ای است. شرکت ها این رایانامه ها را به افرادی می‌فرستند که مایل به دریافت به روزرسانی های آنها هستند. این‌ها شامل مشتریان، شعبات، مشتریان احتمالی و غیره هستند. این نوع رایانامه همان است که شما هنگام مشترک شدن در خبرنامه ی یک وبسایت دریافت می‌کنید.

رایانامه‌های تبادلی:‌ رایانامه‌ایست که به دلیل کنش و فعالیت‌های یک مشتری بوجود می‌آید. برخی از نمونه‌های رایانامه‌ی تبادلی شامل پیام‌های خوش‌آمدگویی، تایید ثبت نام، ردیابی اطلاعات، رسید فروش، صورت حساب و غیره است. رایانامه‌های تبادلی بیشترین احتمال باز شدن را دارند چرا که مورد اعتماد هستند. آنها فرصتی را برای تعامل بیشتر فراهم می‌کنند.

رایانامه‌های عملیاتی: اطلاعات مهم یک کسب‌وکار را به مشتریان آن مخابره می‌کند. این شامل اطلاع‌رسانی در مورد عدم فعالیت در تعطیلات، دردسترس نبودن خدمات، برنامه تعمیرات و غیره می‌شود. این یکی از ناموفق‌ترین رایانامه‌ها است چرا که مردم اغلب تمایل به گذشتن از آن دارند.

 

در ادامه ۱۰ رهنمود برای ایمیل مارکتینگ موثر در دوران توسعه برنامه‌های گوشی‌های هوشمند می‌آید؛

 

۱- درست کردن فهرست مشترکین

اولین قدم در راه یک کارزار ایمیل مارکتینگ موثر درست کردن فهرست مشترکین‌تان است. قطعا اگر مشترکی نداشته باشین برای چه کسی می‌خواهید تبلیغ کنید؟

شرکت‌های توسعه‌دهنده برنامه‌های گوشی با اطمینان حاصل کردن از اینکه فرم اشتراک در صفحه اصلی و بقیه سایت آنها در دسترس است، مشترک شدن را تشویق می‌کنند. حتی برخی از وبسایت‌ها فرم اشتراکی دارند که در صفحه شناور است و کاربر را تعقیب می‌کند. این نوع فرم مخل و مزاحم نیست، اما توجه را جلب می‌کند.

دیگر روش موثر برای تشویق به مشترک شدن، به خوانندگان توضیح دادن اینست که با مشترک شدن چه چیزی بدست خواهند آورد، شاید یک کتاب الکترونیکی رایگان یا درس آموزشی.

۲- هدفگیری مناسب

برای ایجاد یک کارزار ایمیل مارکتینگ موثر در سال ۲۰۱۹، باید بیاموزید رایانامه خود را به گیرنده‌ی مناسب ارسال کنید.

یکی از مهمترین دلایل شکست بازاریابی رایانامه‌ای اینست که شرکت‌های توسعه‌دهنده برنامه با همه‌ی مشترکین یکسان برخورد می‌کنند، و از اینرو رایانامه‌های کلی می‌فرستند.

برای داشتن یک کارزار بازاریابی رایانامه‌ای موثر باید بطور مناسب جداسازی کنید. این امر مستلزم آنست که تا جای ممکن داده‌های مربوط به مشترکین خود را جمع‌آوری کنید؛ موقعیت جغرافیایی آنها، عادات خرید آنها و غیره.

بدین طریق می‌توانید به مشترکین‌تان پیام‌هایی را ارسال کنید که بیشتر با نیازها و علایق آنها همخوانی دارد. این کار سبب می‌شود احتمال قبول پیشنهاد شما توسط آنان افزایش یابد.

۳- شخصی‌سازی

شخصی‌سازی رایانامه‌ها راه معتبر دیگری است که شرکت‌های توسعه‌دهنده برنامه از طریق آن می‌توانندکارزار ایمیل مارکتینگ خود را تقویت کنند.

بجای آنکه با استفاده از عنوان کسل‌کننده‌ی “خواننده عزیز” یک رایانامه‌ی کلی به تمام مشترکین خود بفرستید، می‌توانید آن را با نام گیرنده جایگزین کنید.

نرم‌افزار کنونی برای فرستادن رایانامه به کاربران اجازه می‌دهد که الگوی خطاب کلی را با نام گیرنده تعویض کنند. این کار احساس رفاقت و اعتماد ایجاد می‌کند و احتمال باز شدن و خوانده شدن رایانامه‌ی شما را افزایش می‌دهد.

۴- آن را ساده نگه دارید

وقتیکه یک صفحه اینترنتی را باز می‌کنید و با تصاویر گرافیکی خیره‌کننده، فونت‌های بزرگ، موشن گرافیک و دیگر عناصر که محتوای اصلی صفحه را مسدود می‌کنند بمباران می‌شوید، شرایط گیج‌کننده و آزاردهنده می‌شود.

در اکثر مواقع افراد این صفحات را ترک می‌کنند و به صفحه دیگری می‌روند. شرکت‌های توسعه‌دهنده برنامه به منظور پرهیز از اذیت شدن مخاطبان و مشتریان بالقوه‌شان نیاز دارند که تا آنجا که ممکن است صفحه‌آرایی خود را ساده نگه دارند.

باید کاری کنید که ظاهر آن حرفه‌ای باشد. تعداد نه چندان کمی از افراد سادگی را با سطحی و غیراستاندارد بودن، و پیچیدگی را با درجه یک بودن اشتباه می‌گیرند. این از واقعیت بسیار دور است. موفق‌ترین کارزارها و وبسایت‌ها (فیسبوک، گوگل، اینستاگرام و غیره) بر اساس سادگی و راحتی استفاده ساخته شده‌اند.

 

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

[۱] بازاریابی رایانامه‌ای نوعی بازاریابی مستقیم است که بواسطه رایانامه (ایمیل) صورت می‌گیرد. در این بازاریابی می‌توان کالا یا خدمات را از طریق ایمیل به مخاطبان معرفی نمود.