وبلاگ

۱۰ راه استفاده از استوری‌های اینستاگرام برای پروراندن کسب‌وکار(بخش۴)

با فراگیری راه استفاده از استوری‌های اینستاگرام فروش خود را افزایش دهید

 

آیا راهی بهتر از راه استفاده از استوری‌های اینستاگرام برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و ویدیوهای محصولات جدیدتان در رسانه‌های اجتماعی و تشویق مردم به بازدید از فروشگاه آنلاین‌تان برای افزایش فروش‌تان وجود دارد؟ فکر نمی‌کنم، درست است؟

با این‌حال یک مشکل کوچک در رابطه با این استراتژی وجود دارد. بطور کلی مردم از بمباران شدن با یکی دوجین تبلیغات روزانه که در مورد محصولات، تخفیفات یا پیشنهادات ویژه‌ی جدید اطلاع رسانی می‌کنند و شدیدا آنها را تشویق می‌کنند که همین الان خرید کنند، متنفر هستند. از اینرو هر چه بیشتر از اینگونه تبلیغات پُست کنید، بیشتر احتمال دارد که مردم از دنبال کردن شما منصرف شوند. راه حل چیست؟ مسلم است راه درست راه استفاده از استوری‌های اینستاگرام است.

راه استفاده از استوری‌های اینستاگرام
راه استفاده از استوری‌های اینستاگرام

استوری‌های اینستاگرام با استفاده از موشن‌گرافیک جذاب تبلیغاتی، جایی معرکه برای اطلاع‌رسانی محصولات جدید فروشگاه به مخاطبانتان است. چرا؟ خب به این دلیل که میلیونها نفر روزانه استوری‌ها را نگاه می‌کنند (بنابراین مخاطبان زیادی دارید) و این استوری‌ها پس از ۲۴ ساعت از بین می‌روند (بنابراین دنبال‌کنندگان‌تان با پیام‌های بازاریابی احاطه نمی‌شوند).

 

مخاطب خود را بسازید

 

بیایید صادق باشیم، به‌لطف مشتریان است که کسب‌وکار شما وجود دارد. هر چه بیشتر مشتری داشته باشید، بیشتر موفق هستید، و کسب‌وکار شما سریعتر توسعه خواهد یافت. اکنون اولین سوال اینست که: چگونه می‌توانید مشتری بیشتری بدست آورید؟ بسیار خب، باید مخاطب آنلاین برای خود دست‌وپا کنید، چرا که دنبال‌کننده بیشتر به معنای مشتریان بیشتر در آینده است.

سوال دوم اینست: چگونه می‌توانید مخاطبین خود را بسازید؟ پاسخ: یکی از بهترین راه‌ها برای دسترسی پیدا کردن به هزاران نفر، ایجاد استوری‌های اینستاگرامی جذاب با هشتگ‌های[۱] مناسب است. به یاد داشته باشید به منظور افزودن به تعداد دنبال‌کنندگان‌تان، از آن هشتگ‌هایی استفاده کنید که محبوب هستند، به برند شما مربوط هستند، و در یک زمان معین رایج باشند.

 

آگاهی از برند را افزایش دهید

 

آگاهی از برند[۲] درجه‌ای است که مشتریان قادر به تشخیص برند شما هستند. هر چقدر مردم بیشتر با برند شما آشنا باشند، بهتر است. در نهایت برند شما ممکن است با یک اصطلاح کلی جایگزین شود (مانند جیپ[۳]، پمپرز[۴]، یا تاپروِر[۵]) و شما به یک میلیونر تبدیل خواهید شد. فوق العاده نیست؟

گرچه برای رسیدن به این هدف با راه استفاده از استوری‌های اینستاگرام باید بیشتر بر ترویج و تبلیغ برندتان تمرکز کنید. گرچه این کار را به طرق مختلف و از طریق کانال‌های زیادی می‌توانید انجام دهید، یکی از ساده‌ترین کارها ایجاد استوری‌های اینستاگرامی مرتبط است. صرفا به‌اشتراک گذاشتن استوری‌ها و محتوای دیگران که در آن از شما نام برده شده، و آگاهی دادن در مورد کنفرانس ها، دیدارها، پادکست‌ها، رویدادها و مصاحبه‌هایتان. همچنین می‌توانید لوگوی خودتان را در پایان و در هر کدام از استوری‌های اینستاگرامی جدید خود اضافه کنید.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

[۱] Hashtag

[۲] آگاهی از برند (Brand awareness) یعنی یک برند توسط مشتری ابتدا تشخیص داده شود و سپس مشتری بتواند در ذهن خود ارتباط درستی از حوزه کاری و فعالیت ان برند با نیاز های خود پیدا کند.

[۳] Jeep

[۴] Pampers

[۵] Tupperware