وبلاگ

۱۰ راه استفاده از استوری‌ های اینستاگرام برای پروراندن کسب‌وکار(بخش۳)

۱۰ راه استفاده از استوری‌ های اینستاگرام برای پروراندن کسب‌وکار(بخش۳)

 

استفاده از استوری‌ اینستاگرام به شما کمک می‌کند که برندتان بیشتر در معرض دید محلی‌ها قرار گیرد. با استفاده از برچسب‌های موقعیت[۱] می‌توانید به مخاطبان‌تان اطلاع دهید در یک لحظه‌ی بخصوص در کجا قرار دارید، مهمانی‌های یا ملاقات‌های خیریه‌ای شما در کجا برگزار می‌شوند، یا… فروشگاه‌تان کجا است.

 

در اینجا چند مثال از نحوه‌ی استفاده‌ی برندها از برچسب موقعیت آورده شده است؛ از آنها پیروی کنید:

 

استفاده از استوری‌
استفاده از استوری‌

رابطه‌ی مشتری و برند را تقویت کنید

 

اگر می‌خواهید کسب‌وکار خود را به راه بیاندازید، باید مشتریانی که یکبار خرید می‌کنند را به مشتریان وفادار تبدیل کنید. هر چقدر تعداد بیشتری از افراد به برند شما وفادار شوند، شما درآمد بیشتری خواهید داشت. حال برای اینکه مطمئن شوید مشتریان به خرید کردن از مغازه‌تان یا استفاده از خدمات شما ادامه می‌دهند، باید ارتباط نزدیکتری با آنها برقرار کنید. استفاده از استوری‌ اینستاگرام در این زمینه می‌توانند به شما کمک کنند.

 

در ادامه تعدادی ایده‌ی محتوای استوری اینستاگرامی ارائه می‌شود که رابطه با مشتریان‌تان را تقویت می‌کنند:

 

  • ویدیوهای آموزشی آسان و همچنین “خودت انجام بده”[۲] یا موشن گرافیک تبلیغاتی آماده کنید و به اشتراک بگذارید.
  • با پرسیدن سوال‌های برانگیزاننده، با مخاطبان‌تان ارتباط برقرار کنید.
  • با استفاده از استوری‌ از دنبال‌کنندگان خود تشکر کنید و معذرت بخواهید.
  • محتوای تولیدشده توسط کاربران[۳] را به اشتراک بگذارید و به این‌ترتیب به مشتریان‌تان نشان دهید شما به محتوای آنها اهمیت می‌دهید و برای آن ارزش قائل می‌شوید.
  •  

با استفاده از استوری‌ اینستاگرام ترافیک را به سمت بلاگ‌تان هدایت کنید

 

“محتوا پادشاه است” اینطور نیست؟ از همه‌ی اینها گذشته نوشتن و منتشر کردن یک پُست گیرا در وبلاگتان هر چند وقت یکبار، نتایجی حیرت‌آور را می‌تواند برای شما داشته باشند، از جمله: امکان دیده شدن وبلاگ شما را بالا می‌برند، فروش شما را بهتر می‌کنند، یا به شما کمک می‌کنند بهتر با مخاطبان‌تان ارتباط برقرار کنید. درست است اما شما به هیچکدام از این نتایج نخواهید رسید اگر کسی در مورد پست جدید شما چیزی نداند. به یاد داشته باشید ترافیک خودش به وبلاگ شما رانده نمی‌شود. از اینرو ترویج پست‌های جدید وبلاگ‌تان یک کار ضروری است.

اکنون بهترین راه برای هدایت ترافیک به وبلاگ‌تان، به‌اشتراک گذاشتن محتوای جدیدتان در رسانه‌های اجتماعی مانند استفاده از استوری‌ اینستاگرام است. همه آنچه باید انجام دهید اینست که یک داستان اینستاگرامی ایجاد کنید که در آن به مخاطبانتان در مورد پست جدید بلاگ‌تان اطلاع‌رسانی می‌کنید، و یک پیوند هم به آن اضافه کنید. همین! خبر آن مانند حریق آتش پخش خواهد شد.

شما می‌توانید با سفارش موشن گرافیک یک استوری تبلیغاتی خوبی را ارائه دهید.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

[۱] Location Stickers

[۲] خودت انجام بده (Do it yourself or DIY) اصطلاحی است که از دهه ۱۹۵۰ میلادی در برخی کشورهای غربی به ویژه ایالات متحده آمریکا رواج پیدا کرد و معنای آن تعمیر، اصلاح، ساختن یا انجام برخی کارهای فنی در خانه یا بیرون از خانه بدون کمک خواستن از متخصصان و استادکاران آن رشته‌است.

[۳] User-generated Content (UGC)