موشن گرافیک

یعنی روح دادن به تصاویر بی حرکت

موشن گرافیک چیست و کجا باید از آن استفاده کرد؟

اگر می‌خواهید مفهومی مشکل را به مفهومی ساده تبدیل کنید، اما نمی‌دانید از چه نوع ویدئو باید استفاده کنید، این مطلب کار شما را آسان خواهد کرد. در واقع پاسخ شما دو کلمه است: موشن گرافیک! اما چرا؟ زیرا نه تنها از لحاظ بصری تاثیر گذار و جذاب است بلکه بازخورد مخاطبان را افزایش خواهد داد. در این مطلب قصد داریم این سبک ویدئو را بررسی کنیم تا ببینیم چرا بهترین گزینه برای توضیح دادن یک ایده است و چگونه می‌تواند استراتژی بازاریابی شما را بهبود بخشد.

موشن گرافیک چیست؟

به حتم باید از مزایای بی نظیر استفاده از محتوای ویدئویی در طرح بازاریابی (marketing plan) خبر داشته باشید. برای مثال انیمیشن‌های تبلیغاتی ابزار بسیار کارآمدی برای پخش ایده‌های شما به روشی ساده، کوتاه و اقناع کننده است.
امروزه موشن گرافیک محبوب‌ترین سبک ویدئویی برای تقویت کمپین‌هاست. برای آشنایی با انواع مختلف سبک‌های ویدئویی این ویدئوی توضیحی را ببینید.
از ابتدای فرهنگ بشریت، طرح‌های گرافیکی ابزار مهمی برای انتقال پیام‌های پیچیده بوده‌اند. امروزه نیز انسان همچنان از طرح‌های گرافیکی استفاده می‌کند، اما به لطف تکنولوژی این طرح‌های گرافیکی تبدیل به موشن گرافیک شده‌اند. انیمیشن پیشرفت مهمی برای طرح‌های سنتی ایستا و بی حرکت به شمار می‌رود.
در این سبک در واقع طرح‌های گرافیکی متحرک می‌شوند و به لطف ویژگی‌های آن، ایده‌های پیچیده به صورت ساده مطرح می‌شوند. برای مثال ویدئوی زیر را ببینید.

کی و کجا از موشن گرافیک استفاده کنیم؟

با وجود اینکه با موشن گرافیک و مزایای آن به خوبی آشنا شده اید، شاید هنوز تردید داشته باشید که آیا این سبک ویدئو مناسب نیازهای شما است یا نه؟ قبل از تصمیم‌گیری کمی وقت بگذارید و این سوالات را از خود بپرسید:

آیا شرکت شما یک نمایه «رسمی» و «حرفه‌ای» دارد؟

اگر محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهید نیازمند لحن حرفه‌ای در ارتباطات شماست، استفاده از موشن گرافیک را در طرح بازاریابی‌تان قرار دهید.

آیا می‌خواهید ویدئوی شما سطح بالا باشد؟

موشن گرافیک بیش از هر سبک ویدئوی دیگر این ویژگی را برآورده می‌کند. زیرا ماهیت ویدئوهای موشن گرافیک این است که رسمی و سطح بالا و با وقار به نظر برسند.

موشن گرافیک-4
موشن گرافیک-3

آیا می‌خواهید اطلاعات سخت برای مخاطب جذاب شوند؟

ویدئوهای موشن گرافیک بهترین ابزار برای ارائه داده های سخت همچون اعداد و نمودار و گراف‌ها هستند. اگر شرکت شما قرار است از طریق این نوع مفاهیم با مخاطبین ارتباط برقرار کند و می‌خواهید داده‌های سخت برای مخاطب جذاب باشد، موشن گرافیک انتخاب شما خواهد بود.

آیا شرکت شما با داده‌های سختی همچون داده‌های مالی و IT ارتباط دارد؟

ویدئوهای موشن گرافیک مناسب کار شماست. فرقی ندارد شرکت شما در حوزه B2B باشد یا در حوزه B2C. این سبک ویدئویی به شما کمک می‌کند داده‌های انتزاعی را به محتوای قابل فهم و جذاب تبدیل کنید و در عین آموزشی بودن و دقت، بازخوردها را افزایش می‌دهد.

موشن گرافیک-5

همین حالا شروع کنید

ساخت ویدیو تبلیغاتی خود را به ما بسپارید.

روند تولید

1
سناریو
2
نریشین
3
ایده پردازی
4
تصویرسازی
5
انیمیت
6
صداگذاری
FAQ Powered by iProDev