موشن گرافیک

یعنی روح دادن به تصاویر بی حرکت

موشن گرافیک چیست و کجا باید از آن استفاده کرد؟

اگر می‌خواهید مفهومی مشکل را به شکل ساده بیان کنید، اما نمی‌دانید از چه نوع ویدئویی باید استفاده کنید، این مطلب کار شما را آسان خواهد کرد. در واقع پاسخ شما دو کلمه است: موشن گرافیک! اما چرا ؟ چون نه تنها از لحاظ بصری تاثیر گذار و جذاب است بلکه بازخورد مخاطبان را افزایش خواهد داد. در این مطلب قصد داریم این مورد را بررسی کنیم تا ببینیم چرا بهترین گزینه برای توضیح دادن یک ایده است و چگونه می‌تواند استراتژی بازاریابی شما را بهبود بخشد.

موشن گرافیک چیست؟

به طور حتم باید از مزایای بی نظیر استفاده از محتوای ویدئویی در برنامه بازاریابی (marketing plan) خبر داشته باشید. برای مثال انیمیشن‌های تبلیغاتی ابزار بسیار کارآمدی برای پخش ایده‌های شما به روشی ساده، کوتاه و اقناع کننده است. امروزه موشن گرافیک محبوب‌ترین سبک ویدئویی برای تقویت کمپین‌هاست.
از ابتدای فرهنگ بشریت، طرح‌های گرافیکی ابزار مهمی برای انتقال پیام‌های پیچیده بوده‌اند. امروزه نیز انسان همچنان از طرح‌های گرافیکی استفاده می‌کند، اما به لطف تکنولوژی این طرح‌های گرافیکی متحرک و تبدیل به موشن گرافیک شده‌اند. همچنین انیمیشن پیشرفت مهمی برای طرح‌های سنتی ایستا و بی حرکت به شمار می‌رود.
در یک ویدیویی تبلیغاتی به سبک موشن گرافیک در واقع طرح‌های گرافیکی متحرک می‌شوند و به لطف ویژگی‌های آن، ایده‌های پیچیده به صورت ساده مطرح می‌شوند.
برای مثال در موشن گرافیک روبرو گروه تبلیغاتی ایران پروموت معرفی شده و روند تبلیغ برند، از شناخت مخاطب هدف و اصلاح هویت بصری و همچنین طراحی سایت گرفته تا تولید ویدیوی تبلیغاتی و انتشار آن در شبکه های اجتماعی در غالب موشن گرافیک به صورت ساده بیان می شود.

کی و کجا از موشن گرافیک استفاده کنیم؟

با وجود اینکه با موشن گرافیک و مزایای آن به خوبی آشنا شده اید، شاید هنوز تردید داشته باشید که آیا این سبک ویدئو مناسب نیازهای شما است یا نه؟ قبل از تصمیم‌گیری کمی وقت بگذارید و این سوالات را از خود بپرسید:

our services 02 image 01 - موشن گرافیک

آیا شرکت شما یک نمایه «رسمی» و «حرفه‌ای» دارد؟

اگر محصول یا خدمتی که ارائه می‌دهید نیازمند لحن حرفه‌ای در ارتباطات شماست، حتما استفاده از موشن گرافیک را در برنامه بازاریابی‌تان قرار دهید.

آیا می‌خواهید ویدئوی شما سطح بالا باشد؟

موشن گرافیک بیش از هر سبک ویدئوی دیگر این ویژگی را برآورده می‌کند. زیرا ماهیت این سبک از ویدیوها این است که رسمی و سطح بالا و با وقار به نظر برسند.

موشن گرافیک-4
موشن گرافیک-3

آیا می‌خواهید اطلاعات سخت برای مخاطب جذاب شوند؟

ویدئوهای موشن گرافیک بهترین ابزار برای ارائه داده های سخت همچون اعداد و نمودار و گراف‌ها هستند. اگر شرکت شما قرار است از طریق این نوع مفاهیم با مخاطبین ارتباط برقرار کند و می‌خواهید داده‌های سخت برای مخاطب جذاب باشد، موشن گرافیک بهترین انتخاب شما خواهد بود.

آیا شرکت شما با داده‌های سختی همچون داده‌های مالی و IT ارتباط دارد؟

فرقی ندارد شرکت شما در حوزه B2B باشد یا در حوزه B2C. این سبک ویدئویی به شما کمک می‌کند داده‌های انتزاعی را به محتوای قابل فهم و جذاب تبدیل کنید و در عین آموزشی بودن و دقت، بازخوردها را افزایش می‌دهد.

موشن گرافیک-5
seo marketing image 07 - موشن گرافیک

همین حالا شروع کنید

ساخت ویدیو تبلیغاتی خود را به ما بسپارید.

روند تولید

1
سناریو
2
نریشین
3
ایده پردازی
4
تصویرسازی
5
انیمیت
6
صداگذاری
FAQ Powered by iProDev