نمونه کارها

موشن گرافیک معرفی ایران (علم رباتیک در ایران)

درحال بارگذاری...

 

موشن گرافیک معرفی ایران (علم رباتیک در ایران)

 

متن موشن گرفیک:

آیا سورنا را می شناسید؟

ایران برای اولین بار در سال ۱۳۸۱ رشته مهندسی رباتیک را تاسیس کرد و ۱-در حال حاضر  رتبه چهارم دانش رباتیک جهان را بعد از کشورهای ژاپن ، آلمان و چین دارد .

۲-در سال ۱۳۸۷ دانشگاه تهران اولین ربات انسان نمای خود را به نام سورنا ارائه داد این ۳-ربات  ۱۶۵ سانتی‌متر قد و ۶۰ کیلوگرم وزن دارد و از قابلیت حرکت بر روی مسیر و تکلم متن هایی از پیش تعیین شده برخوردار است در راستایی تکمیل سورنا ، ۳-نسل دوم سورنا به نام سورنا۲ با  قد۱۴۵ سانتی متر و وزن۴۵ کیلوگرم در سال ۱۳۸۹ رونمایی شد این نسل قادر است همانند یک انسان ولی با سرعتی آهسته‌تر و با ترکیبی از حرکات دست، سر و پا گام بردارد. در سال  ۱۳۹۴ سورنا۳ توسط دانشگاه تهران ساخته شد ۴-این نسل از ربات جز ۷ ربات برتر انسان نمای دنیاست. سورنای ۳ با قد ۱۹۰ سانتی متر و وزن ۹۸ کیلوگرم قادر است چندین برابر سریعتر از نسل پیشین خود حرکت کند و از پله و سطح شیبدار هم بالا و پایین برود و صوت فارسی را تشخیص داده و تکلم کند.

۵-ایران علاوه بر ساخت ربات انسان نما پیشگام در ساخت ربات نظامی در منطقه است و موفق به کسب مقام های متعددی در مسابقات رباتیک چین و یازدهمین دوره مسابقات ربوکاپ شده است، ۶-که بطور نمونه می توان به کسب رتبه بهترین ربات پرنده امدادگر در این دوره از مسابقات اشاره کرد. پیشنهاد می کنم به دلیل رشد روز افزون این علم در ایران، ۷-در مورد موفقیت های ایران در این رشته  بیشترتحقیق کنید.

5
73 views