نمونه کارها

موشن گرافیک معرفی ایران (اهداء عضو در ایران)

درحال بارگذاری...

 

موشن گرافیک معرفی ایران (اهداء عضو در ایران)

 

 

متن موشن گرافیک:

اهدای عضو یعنی نجات زندگی، یعنی هر فرد می­تواند جان چند نفر را نجات دهد.این موضوع در تمام دنیا از اهمیت زیادی برخوردار است. تمامی کشورها روزانه در تلاشن تا جان انسانها را به این روش نجات دهند و به همین دلیل ۲۱ ژانویه روز جهانی اهدای عضو نام گرفته است.

دکتر الکسیس کارال در سال۱۹۰۲ برای اولین بار پیوند عروق را انجام داد و بعد از آن جمهوری چک برای اولین بار در سال۱۹۰۵ پیوند قرنیه انجام داد و همینطور در سال ۱۹۵۰ در شیکاگو اولین پیوند کلیه انجام شد، درسال ۱۹۸۱ اولین پیوند همزمان موفق قلب و ریه در ایالات متحده آمریکا وهمچنین
سال ۱۹۸۳ اولین پیوند موفق ریه در کانادا و در سال ۱۹۸۴ اولین پیوند همزمان  قلب و کبد در ایالات متحده آمریکا با موفقیت انجام شد.

کشور ایران نیز مانند تمامی کشورها به موضوع اهدای عضو اهمیت داده است. ایران اولین پیوند قرنیه را درسال ۱۹۳۵ ،اولین پیوند کلیه درسال ۱۹۶۸ درشیراز ، اولین پیوند موفق روده باریک در سال ۱۹۹۲ در بیمارستان آیت ا… طالقانی ، اولین پیوند موفق قلب در سال ۱۹۹۳ در بیمارستان شریعتی دانشگاه تهران داده همچنین  اولین پیوند موفق کبد درایران در سال۱۹۹۳ دانشگاه شیراز و درسال ۲۰۰۰ اولین پیوند  ریه را با موفقیت انجام داده است.ایران در سال ۱۹۹۵ انجمن علمی پیوند اعضاء ایران تاسیس کرد و در حال حاضر در هر ۱۲ ساعت در ایران یک نفرموفق به دریافت عضو حیاتی می شود و به زندگی باز می­گردد.

روز۲۰ می در ایران روز جهانی اهدای عضو نامگذاری شده است. ایران کشوری با دستاوردهای بسیار زیاد و جذاب است، پیشنهاد می کنم در مورد ایران بیشتر بدانید.

 

 

 

 

2
44 views