نمونه کارها

موشن گرافیک معرفی ایران (نانو تکنولوژی در ایران)

درحال بارگذاری...

 

موشن گرافیک نانو تکنولوژی در ایران

 

متن موشن گرفیک:

ایران در زمینه فناوری نانو تکنولوژی توانسته هم پای کشورهای دیگر به پیشرفت در این تکنولوژی برسد. اگر دوست دارید در این زمینه چیزی بدانید کمی از زمانتان را به من بدهید.

ایران در سال ۲۰۰۶ عضو کمیته بین المللی استاندارد سازی فناوری نانو شده و  تاکنون ۹۷ مرکز تحقیقاتی  فعال در زمینه نانو در کشور تاسیس کرده است. همچنین  ۴.۳ درصد از کل مقالات نانو  در جهان به ایران اختصاص دارد.

در جدیدترین آمارها در مارس ۲۰۱۵ رتبه ایران  با تولید ۴ هزار و ۶۶۱ مقاله  در بین ۱۰۶ کشور تولید کننده علم در جهان فعلا ۱۵ است. طبق داده های پایگاه web of science مقاله های نمایه شده در حوزه نانو، ایران را در رتبه ششم معرفی کرده است رتبه ایران در مارس ۲۰۱۵ با ثبت ۹ اختراع در میان ۶۹ کشور جهان ۳۱ است. ،در حال حاضر  تعداد ۱۴۷  اختراع در سطح بین المللی از ایران  منتشر شده است

ایران تنها کشور از جهان اسلام و منطقه خاورمیانه است که در کنار کشورهای قدرتمند مانند آمریکا، ژاپن، کره جنوبی ، انگلیس، آلمان  در نمایشگاه بین المللی فناوری نانو  شرکت می کند .

توانایی ایران در فناوری نانو در تمام زمینه ها در حال پیشرفت است پیشنهاد می کنم برای اطلاعات بیشتر، در مورد ایران تحقیق کنید.

4
68 views