نمونه کارها

موشن گرافیک معرفی ایران (پیوند مغز استخوان در ایران)

درحال بارگذاری...

 

موشن گرافیک پیوند مغز استخوان در ایران

 

متن موشن گرفیک:

علم پزشکی در سراسر دنیا هر لحظه در حال پیشرفت برای مبارزه با بیماریها است .ایران هم از این قافله عقب نمانده است. آیا در مورد پیوند مغز استخوان در ایران چیزی می دانید؟

ایران از سال ۱۳۶۹ پیوند مغز استخوان را شروع کرده  و در حال حاضر دارای ۸ مرکز فعال با ۲۵۲ نفر فوق تخصص رشته تخصصی خون و سرطان است. ایران با  میانگین سالانه بیش از ۴۸۰ تا ۵۰۰ پیوند مغز استخوان در کنار مرکز سیاتل آمریکا و مرکز مدی اندرسون،جزو ۳ کشور برتر دنیاست.

ایران توانسته با پیوند مغز استخوان برای درمان بیماران تالاسمی ۸۵ درصد افراد مبتلا به تالاسمی ماژور را درمان قطعی کند و  دومین کشور در دنیا به لحاظ تعداد پیوند مغز استخوان با شش هزار پیوند   بعد از ایتالیا است.

در بانک‌های سلولی ایران بیش از ۹۰۰ سلول به صورت فریز شده نگهداری می‌شوند. این بانک از معدود بانک‌های سلولی در خاورمیانه بوده و به مجموعه بانک‌های سلولی جهانی متصل است . همچنین اولین بانک غیرخویشاونی در خاورمیانه مخصوص ایران است.

بیمارستان شریعتی، محک و کودکان مفید در حال حاضر سه مرکز موجود در تهران هستند که پیوند مغز استخوان کودکان را انجام می دهند این مراکز سالانه ۱۲۰ کودک را پیوند مغز استخوان می زنند.

این علم در ایران به حدی پیشرفته است که ارزش داره در این زمینه بیشتر تحقیق کنید.

 

2
49 views