استاپ موشن

یعنی روح دادن به اشیاء بی حرکت

استاپ موشن

انواع مختلف استاپ موشن

استاپ موشن انواع مختلفی دارد که تفاوت آن ها در اجسام مورد استفاده برای عکس برداری و روایت داستان است. در تکنیک استاپ موشن معمولا از اجسامی استفاده می شود که به راحتی بتوان آن ها تغییر شکل و حرکت داد.
Pup STP 370x370 - استاپ موشن
استاپ موشن عروسکی
در این نوع استاپ موشن از عروسک هایی با مفاصل قابل حرکت استفاده می شود. در حقیقت عروسک های مورد استفاده در این نوع استاپ موشن دارای اسکلتی قابل حرکت هستند. البته معمولا در این تکنیک از هر کاراکتر چند عروسک در نماهای مختلف ساخته می شود تا کار کمی ساده تر شود.
Puppet Animation
Cly STP 370x370 - استاپ موشن
استاپ موشن خمیری
در این نوع استاپ موشن از مدل هایی که با مواد شکل پذیر مانند خمیر یا گل و ... ساخته می شوند، استفاده می شود. در این نوع استاپ موشن هم به جهت استحکام مدل ساخته شده، از اسکلتی مستحکم درون مدل ها استفاده می شود. در این تکنیک هم از هر مدل نماهای مختلف ساخته می شود تا کار کمی ساده تر شود.
Clay Animation
Pnt STP 370x370 - استاپ موشن
استاپ موشن نقاشی
در این نوع استاپ موشن از کشیدن فریم به فریم صحنه ها و حرکات به صورت دستی (دیجیتال پینت یا ...) استفاده می شود و نهایتا با نور پردازی و عکس گرفتن از تمام فریم ها و کنار هم گذاشتن آنها استاپ موشن نهایی بوجود می آید. بر خلاف تکنیک خمیری و عروسکی، فضای این نوع استاپ موشن دو بعدی است.
Paint animation
Cut STP 370x370 - استاپ موشن
استاپ موشن کات اوت
در این تکنیک استاپ موشن با استفاده از تکه های بریده شده کاغذ یا پارچه صحنه را طراحی می کنند و با نور پردازی و عکاسی از هر فریم و بعد تغییرات کوچک در صحنه و عکاسی دوباره از صحنه استاپ موشن را تکمیل می کنند. این نوع از استاپ موشن هم در فضای دو بعدی ساخته می شود.
Cutout Animation
Obj STP 370x370 - استاپ موشن
استاپ موشن اشیاء
در این نوع استاپ موشن از وسایل و اشیاء موجود برای طراحی صحنه استفاده می شود. طیف وسیعی از لوازم در این تکنیک از استاپ موشن می تواند مورد استفاده قرار بگیرداز لوازم خانگی گرفته تا مدل های عروسکی و یا حتی تصاویر مجلات و روزنامه ها و .... .
Object Animation
Pix STP 370x370 - استاپ موشن
استاپ موشن پیکسلیشن
در این نوع از استاپ موشن برخلاف بقیه تکنیک های تولید استاپ موشن بجای استفاده از اشیاء و مدل های بی جان، از انسان به عنوان مدل استفاده می شود. این تکنیک خصوصا برای داستان های سورئال که امکان ساخت آنها در حالت معمولی نیست گزینه بسیار مناسبی است.
Pixilation
seo marketing image 07 - استاپ موشن

همین حالا شروع کنید

ساخت ویدیو تبلیغاتی خود را به ما بسپارید.

نمونه کار

نمونه کارهای استاپ موشن ایران پروموت

استاپ موشن برند کلیپیکس

برای تولید استاپ موشن کلیپیکس از مدل سازی با استفاده از چوب و پلاستیک جهت طراحی صحنه استفاده شده است.
بیشتر

پشت صحنه استاپ موشن کلیپیکس

پشت صحنه استاپ موشن کلیپیکس شامل مراحل استوری بورد و ایده پردازی تا اجرا و خروجی نهایی است.
بیشتر

استاپ موشن برند مهر گیاه

برای تولید این استاپ موشن از اشیاء و وسایل مرتبط با موضوع برند جهت طراحی صحنه استفاده شده است.
بیشتر
FAQ Powered by iProDev